Odra przed Pogonią: Powrót Matsuiego, Wepa nie zagra

Lider I ligi wraca do zajęć. Opolanie będą przygotowywać się do sobotniego meczu z Pogonią Siedlce. Na pewno w tym spotkaniu nie wystąpi Tomasz Wepa, który wciąż zmaga się z kontuzją.

Daisuke Matsui
 fot. Mirosław Szozda  /  źródło: SPORT

Po niedzielnej wyjazdowej wygranej z Górnikiem Łęczna (3:0), na wagę awansu na fotel lidera pierwszej ligi, opolanie mieli dwa dni wolnego. Do treningów wrócą dziś, rozpoczynając przygotowania do ostatniego tegorocznego meczu – domowego z Pogonią Siedlce (sobota, godz. 13.00). Wraz z zespołem na zajęcia powinien wybiec Daisuke Matsui. 36-latka z Japonii zabrakło w Łęcznej wskutek choroby.

 

W tym roku w walce o ligowe punkty nie pomoże już na pewno Tomasz Wepa. Defensywny pomocnik zmaga się z urazem ściągna Achillesa, który tej jesieni już raz mu się odnowił, dlatego przy Oleskiej nie mają zamiaru ryzykować poważniejszą kontuzją. Pod znakiem zapytania w sobotnim starciu z siedlczanami stoi z kolei występ Bartłomieja Maćczaka. Młody skrzydłowy ma kłopot ze stawem skokowym. Rolę młodzieżowca znów najpewniej pełnić zatem będzie środkowy obrońca Aleksander Kowalski, do kilku tygodni prezentujący dobrą dyspozycję.

 

Z tej samej kategorii