Po klęsce w Pucharze Polski Odra wie, że trzeba się wzmocnić

Klęska (0:5) w Pucharze Polski z III-ligowym Świtem Nowy Dwór Mazowiecki skłoniła działaczy klubu z Opola do wzmocnienia kadry zespołu.

Gornik Zabrze - Stal Mielec
 źródło: Pressfocus

Tego lata do Odry dołączyli czterej nowi zawodnicy: Bartłomiej Maćczak (UKS SMS Łódź), Martin Baran (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Vaclav Cverna (Wigry Suwałki) i Rafał Niziołek (MKS Kluczbork). Dziś kontrakt podpisał Paweł Wojciechowski, a wkrótce podpis mają złożyć dwaj kolejni.


Mowa o Jakubie Habuście i Mateuszu Kuchcie. Ten pierwszy to 24-letni defensywny pomocnik z Czech, który w ostatnim sezonie przyczynił się do awansu Sigmy Ołomuniec do ekstraklasy. Z opolanami trenował od początku zgrupowania w Grodzisku; wziął udział w sparingach z Zagłębiem Lubin (1:1) i Chrobrym Głogów (0:0), po których sztab szkoleniowy pozytywnie zaopiniował jego przydatność do drużyny.

 

Kuchta z kolei to 21-letni bramkarz. Dołączył do drużyny na zgrupowaniu w Zakopanem, zaliczył półgodzinny występ w sparingu z Chrobrym. Na Oleską ma zostać wypożyczony z Górnika Zabrze do końca czerwca 2018.

 

Paweł Wojciechowski zaś, który dziś parafował umowę z Odrą, to 27-letni napastnik. Zwiedził już w swojej karierze trochę świata – kopał piłkę w Hiszpanii, Holandii i Białorusi – a ostatnie dwa sezony spędził w Chrobrym Głogów. Teraz ma zostać na szczeblu zaplecza ekstraklasy, rozwiązując problemy opolan. Sprowadzenie snajpera było jednym z priorytetów beniaminka, odkąd ten rozstał się z Dawidem Wolnym i Łukaszem Staroniem.

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~tttUżytkownik anonimowy
~ttt :
No photo~tttUżytkownik anonimowy
Kuchta jest zawodnikiem bez klubu więc wypożyczenie nie wchodzi w grę
19 lip 17 19:46
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii