Odra już trenuje. Autograf Cverny

Półtorej godziny trwał pierwszy trening piłkarzy Odry Opole po wakacyjnej przerwie. Zajęcia prowadzili Mirosław Smyła i jego asystent Daniel Wojtasz, który był ostatnio „prawą ręką” Adama Łopatki w Stomilu Olsztyn.

Rozwoj Katowice - Odra Opole
 fot. Lukasz Sobala  /  źródło: Pressfocus

Na pierwszych zajęciach zjawiło się tylko 21 piłkarzy, kilku bowiem zostało zwolnionych z treningów. W gronie nieobecnych byli Szymon Skrzypczak (jest zawodnikiem Górnika Zabrze wypożyczonym do końca czerwca), Marek Gancarczyk i Szymon Przystalski. Ten ostatni z dniem 1 lipca zostanie zawodnikiem mieleckiej Stali. Do tej samej drużyny przeniosą się również bracia Waldemar i Mateusz Gancarczykowie, akurat obecni na środowych zajęciach Odry. Na treningu były dwie nowe twarze - pozyskany z MKS-u Kluczbork Rafał Niziołek oraz bramkarz tej drużyny Grzegorz Wnuk, chociaż jego transfer bynajmniej nie jest przesądzony.


Nowym zawodnikiem zespołu z Opola został wczoraj 29-letni obrońca Vaclav Cverna. Czech w poprzednim sezonie bronił barw Wigier Suwałki - zagrał w nich 25 meczów na zapleczu ekstraklasy i strzelił jednego gola. Podpisał z Odrą roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejnych dwanaście miesięcy.
W najbliższą sobotę piłkarze Odry rozegrają pierwszy sparing tego lata. Ich przeciwnikiem będzie GKS Katowice.

 

Z tej samej kategorii