Mirosław Smyła: Cicha to wyjątkowe miejsce

Dołek formy mamy za sobą. Czujemy głód wygrywania – zapewnia trener Odry Opole przed wyjazdem do Chorzowa.

Odra Opole - Chojniczanka Chojnice
 fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

SPORT: Miał pan kiedyś okazję rywalizować z Ruchem przy Cichej o ligowe punkty?
Mirosław SMYŁA: - Nie, ale przed laty pełniło się tam nawet honory „gospodarza”! Będąc drugim trenerem w sztabie Dariusza Fornalaka, w sezonie 2006/07, Cicha była przez jakiś czas naszym stadionem zastępczym w ekstraklasie, bo ten nasz przechodził remont, był dostosowywany do wymogów ekstraklasy. Były to piękne chwile. Bardzo miło wspominam tamten rodzinny klimat, tworzony przez zawsze miłych i uprzejmych pracowników Ruchu. Kibice z Chorzowa też pojawiali się na naszych meczach. Czuło się tę śląską swojskość, z której Chorzów słynie. Znam wielu byłych piłkarzy, którzy święcili z tym klubem triumfy. To miejsce absolutnie wyjątkowe, ma swój klimat.

„Niebiescy” zamykają tabelę, wy zajmujecie 3. miejsce, ale wskazanie faworyta niedzielnego meczu nie jest chyba tak jednoznacznie proste?
Mirosław SMYŁA: - Mamy świadomość, że zagramy z Ruchem zmotywowanym na 120 procent. Nie może być inaczej, skoro po wygranej w Katowicach panowała tam taka radość, skoro drużyna po powrocie na własny stadion została tak przyjęta przez kibiców. Takie chwile zawsze powodują, że człowiek aż chce dać z siebie tyle, ile tylko jest w stanie. Ruch jest na fali wznoszącej. Zdecydowanie nie gra tak, jak na pierwszy rzut oka świadczy o tym tabela. Gdyby dodać tej drużynie pięć odjętych przed sezonem punktów, to może miejsce nie byłoby diametralnie inne, ale ścisk w I lidze byłby jeszcze większy. Czeka nas trudne zadanie, ale przecież nie jedziemy tam odbyć tylko zawodów sportowych i wrócić do domu. Chcemy walczyć, zaprezentować się z dobrej strony, pokazać chorzowskiej publiczności, że Odra też gra ciekawą piłkę. Mam nadzieję, że stworzymy widowisko.

Z trzech ostatnich wyjazdów - do Suwałk, Głogowa i Olsztyna – wracaliście z pustymi rękami, za każdym razem tracąc po dwa gole. Teraz pora na przełamanie w roli gości?
Mirosław SMYŁA: - Analizowaliśmy to wszystko. Wyszliśmy z założenia, że robić ciągle tak samo – oznaczałoby, że czekamy, aż coś się samo zmieni, a tak nie można. Bierzemy więc sprawy w swoje ręce i zmieniamy już teraz. Szukamy rozwiązań. Mamy pomysł na ten wyjazd. Jak się przygotować, gdzie zrobić odprawę, jak skupić, skoncentrować się odpowiednio przed meczem.

Tydzień temu zremisowaliście z Podbeskidziem Bielsko-Biała 2:2, ale nie brakowało opinii, że zagraliście najlepszy mecz w sezonie. Paradoks?
Mirosław SMYŁA: - Sztuką jest połączyć jedno z drugim. Skuteczność w grze – z elegancją, jakością. Wszyscy chcielibyśmy czuć satysfakcję z ładnej i efektywnej zarazem gry zespołu. To bardzo trudne zadanie, ale taki mamy cel. Gdy w czwartek analizowaliśmy spotkanie z Podbeskidziem, twarze zawodników krzywiły się, widząc, jakie błędy popełnialiśmy w obronie i jak traciliśmy bramki. Z drugiej strony – po kilku ofensywnych, płynnych akcjach, były uśmiechy. Mamy świadomość dobrze rozegranego ostatniego meczu, ale też niedociągnięć. Nie wygraliśmy wtedy z powodu chwil słabości, na które na poziomie I ligi nie można sobie pozwalać.

Jak przedstawia się sytuacja kadrowa?
Mirosław SMYŁA: - Nikt nie pauzuje za kartki, nie borykamy się z kontuzjami. Z tej grupy ludzi musimy wybrać kadrę meczową, więc mamy ból głowy – ale taki pozytywny. Uważam, że taki dołek formy, jaki zdarza się każdemu w trakcie danej rundy, my mamy już za sobą. Czujemy głód wygrywania. W Chorzowie czeka nas ciekawy mecz.

 

 

Przypuszczalne składy
RUCH: Bankow – Villafane, Kowalczyk, Marković, Hołownia – Trojak, Zawal – Przybecki, Urbańczyk, Słoma – Posinković.
ODRA: Weinzettel – Brusiło, Cverna, Bodzioch, Winiarczyk – Habusta, Niziołek – Żagiel, Wodecki, Gancarczyk – Skrzypczak.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~Zag 1906Użytkownik anonimowy
~Zag 1906 :
No photo~Zag 1906Użytkownik anonimowy
A wyjatkowe miejsce a co w Chorzowie tez dostales w leb jak w sosnowcu ?
29 paź 17 14:45 | ocena:100%
Liczba głosów:4
0%
100%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~AnabergUżytkownik anonimowy
~Anaberg :
No photo~AnabergUżytkownik anonimowy
Uwaga Chorzowskie patole nadchodz Odra Opole.
29 paź 17 15:21 | ocena:75%
Liczba głosów:4
75%
25%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~ŁopolskeUżytkownik anonimowy
~Łopolske :
No photo~ŁopolskeUżytkownik anonimowy
Odra na lidera w Chorzowie bedzie 0:3
29 paź 17 15:25 | ocena:67%
Liczba głosów:3
67%
33%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii