„Kuchcik” – murarz. Mateusz Kuchta jednym z autorów świetnej rundy Odry

Wygrana w dzisiejszym (13.00) domowym meczu z Pogonią Siedlce zapewni Odrze sensacyjny tytuł I-ligowego mistrza jesieni. Takie „pole position” przed ostatnią tegoroczną kolejką nie byłoby w Opolu możliwe, gdyby nie świetna postawa Mateusza Kuchty.

Odra Opole - GKS Tychy
 fot. Łukasz Sobala  /  źródło: Pressfocus

21-letni bramkarz czekał na debiut w niebiesko-czerwonych barwach aż do listopada, ale gdy już „zluzował” Tobiasza Weinzettela i wskoczył między słupki, to… wręcz zamurował „świątynię” Odry. 1:0 z GKS-em Tychy, 2:0 w Grudziądzu, 3:0 w Łęcznej – za każdy z tych występów wypożyczony z Górnika Zabrze golkiper otrzymał bardzo wysokie noty.

 

- Mamy serię 270 minut bez straconego gola. To jednak zasługa nas wszystkich. Na zero z tyłu pracuje cały zespół. Każdy wychodzi na boisko po to, by zachować czyste konto i my nie jesteśmy wyjątkiem. Z przodu prawie zawsze coś strzelamy. Najważniejsze będzie, by podtrzymać serię, ale zwycięstw. Na tym się skupmy. A czy będzie 1:0, czy 2:1? Liczyć się będą tylko 3 punkty – podkreśla Mateusz Kuchta, bramkarz Odry.

 

Wśród opolskich kibiców panuje spora mobilizacja. Wzajemnie zachęcają się, by po raz ostatni w tym roku przyjść na stadion i podziękować drużynie za udane miesiące. – Za Odrą fantastyczny rok. Najpierw był awans do I ligi, po którym nikt jednak nie mógł się spodziewać, że w listopadzie zespół będzie w niej liderem. To świadczy o tym, że wszyscy bardzo dobrze wykonujemy swoją pracę. W tym ostatnim meczu zagramy z Pogonią, która jest silnym rywalem. Dobrze punktuje na wyjazdach, na których jest niepokonana od czterech spotkań. Chce rozgrywać od tyłu piłkę, ma z przodu bardzo kreatywnych zawodników, jak na przykład Grzegorz Tomasiewicz. Musimy być świetnie przygotowani, by wygryźć 3 punkty i zakończyć tę jesień pozytywnie. Będzie się pamiętało nie tylko tę rundę, ale zwłaszcza ostatni mecz, dlatego jest tak ważny – dodaje „Kuchcik”.

 

Przypuszczalne składy

ODRA: Kuchta – Trznadel, Bodzioch, Kowalski, Winiarczyk – Habusta, Nowak – Brusiło, Niziołek, Wodecki – Skrzypczak.

POGOŃ: Misztal – Świerblewski, Czarnecki, Żytko, Chyła – Garyga, Polkowski, Mroziński, Zjawiński - Tomasiewicz – Paluchowski.

 

Z tej samej kategorii