Dwa wzmocnienia „last minute” u wicelidera

Wicelider Nice 1 Ligi w ostatnim dniu okienka transferowego dokonał tylu wzmocnień, co wcześniej… przez całą zimę. Do końca sezonu wypożyczeni na Oleską 51 zostali Sebastian Bonecki z Zagłębia Lubin i David Ledecky z Górnika Zabrze.

GKS Katowice - Gornik Zabrze
 fot. Lukasz Sobala  /  źródło: Pressfocus

- Od dłuższego czasu rozmawialiśmy z wieloma zawodnikami. W orbicie naszych zainteresowań było więcej niż tylko dwa nazwiska. Wiedzieliśmy jednak, iż chcemy i możemy zakontraktować tylko dwóch graczy. Skończyło się na tym, że wybór padł na Sebastiana i Davida. Jesteśmy bardzo zadowoleni i przekonani, że obaj pomogą nam wiosną - przyznaje Karol Wójcik, prezes klubu z Opola.
Bonecki to 23-letni defensywny pomocnik, mający na koncie 9 występów w ekstraklasie. W poprzednim sezonie był podstawowym zawodnikiem Chrobrego Głogów, gdzie był wypożyczony. Minioną jesień stracił jednak z powodu urazu kolana. Zimą poleciał z „Miedziowymi” na zgrupowanie do tureckiego Belek.
- Nie skłamię, jeśli powiem, że obserwowaliśmy go od dwóch lat; czyli na długo przed tym, gdy odniósł kontuzję. Wiedzieliśmy więc, że to bardzo fajny chłopak. Myśleliśmy o nim już po awansie do II ligi. Wtedy jednak pozyskanie go było niemożliwe. Po awansie też był taki temat, ale nic z niego nie wyszło, aż nagle - w końcówce tego okienka - dostaliśmy sygnał z Lubina, że jest szansa go wypożyczyć, więc z niej skorzystaliśmy - tłumaczy prezes Wójcik.
Ledecky z kolei zanotował w tym sezonie 11 ekstraklasowych występów w Górniku Zabrze. Ostatni - jeszcze w lutym, w Płocku, gdzie pojawił się na boisku na ostatnich 11 minut. Do siatki trafiał jednak tylko w III-ligowych rezerwach. Na zapleczu ekstraklasy czuje się dobrze, co udowodnił nie tylko w Polsce, ale i Czechach.
- Od początku okienka wszyscy w klubie powtarzaliśmy, że chcemy wzmocnić rywalizację wśród napastników. Wybór padł na Ledeckiego. Z dwóch względów. Raz, że znamy jego historię i dorobek w I lidze. Na tym poziomie się sprawdził, okazał się wzmocnieniem Górnika. Dwa, to nasza dobra współpraca z klubem z Zabrza. Zawodnicy, którzy stamtąd do nas trafiają, zwykle okazują się wzmocnieniami - uśmiecha się sternik Odry, mającej w składzie wypożyczonych z Górnika młodzieżowca Filipa Żagla czy bramkarza Mateusza Kuchtę. O miejsce w podstawowej jedenastce Ledecky walczyć będzie z Szymonem Skrzypczakiem, czyli kolejnym ekszabrzaninem.

 

Z tej samej kategorii