Podpisy złożone, będzie jaśniej

Wczoraj parafowana została umowa ze zwycięzcą przetargu na dostosowanie sztucznego oświetlenia stadionu miejskiego przy ul. Oleskiej 51 do wymogów licencyjnych I ligi.

Odra Opole - Polonia Warszawa
 fot. Lukasz Sobala  /  źródło: Pressfocus

Poinformował o tym wiceprezydent Opola Marcin Rol. Firma Ada-Light z Gostynina koszt modernizacji (maszty, instalacja elektryczna) oszacowała na 888 tys. zł, działając w myśl zasady „do trzech razy sztuka”. Wcześniejsze dwa przetargi zostały przez magistrat unieważnione z powodu zbyt wysokich ofert innych przedsiębiorstw. Prace wkrótce jednak mają się rozpocząć.
Modernizacja ma zakończyć się jeszcze w tym roku kalendarzowym. W Opolu muszą zdążyć do wiosny, jeśli chcą, by Odra wciąż grała przy Oleskiej. W przypadku niezrealizowania inwestycji, klub byłby zmuszony wynająć stadion zastępczy. Padłoby najpewniej na Kluczbork, ale takiej konieczności nie będzie.
Odra po raz ostatni przy jupiterach grała w III lidze. Obecne oświetlenie stadionu jest przestarzałe i zbyt słabe, by spełniać wymagania szczebla centralnego. Wcześniej klub i MOSiR dokonał niezbędnej kosmetyki innych części obiektu. Niezmiennie palącą i aktualną kwestią pozostaje w Opolu budowa nowego stadionu.

 

Z tej samej kategorii