Prezydent Opola chce nowego stadionu!

Budowa domu dla Odry coraz bliżej? W budżecie miasta na 2018 rok uwzględnione zostały środki na opracowanie koncepcji nowego stadionu w Opolu. Przeprowadzony zostanie ogólnopolski konkurs, na który przeznaczonych zostanie 200 tysięcy złotych.

Odra Opole - Polonia Warszawa
 fot. Łukasz Sobala  /  źródło: Pressfocus

- Zaproponowałem, aby nie wybierać przypadkowego wykonawcy, który w przetargu zaproponuje najniższą cenę. Wspólnie ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich chciałbym zorganizować duży ogólnopolski konkurs na koncepcję, a następnie zwycięskiej pracowni powierzyć przeprowadzenie dokumentacji stadionu – tłumaczy prezydent Opola, Arkadiusz Wiśniewski.

 

Wciąż nieznana jest lokalizacja nowego obiektu. Ta obecna – czyli ul. Oleska – niesie za sobą wiele ograniczeń, dlatego od jakiegoś czasu wiele osób przekonuje, że dogodniejsze byłoby postawienie stadionu nie w centrum, a na obrzeżach miasta. Choćby w okolicach ul. Północnej, gdzie mieści się dziś Centrum Sportu, będące dla klubu bazą treningową.

 

- Kibice mają ogromny sentyment do lokalizacji przy ulicy Oleskiej 51. Stadion w tym miejscu powstał dziesiątki lat temu. Jest kilka rozwiązań branych pod uwagę, ale na konkrety jeszcze za wcześnie – zaznacza prezydent Wiśniewski.

 

Jak dodaje, trybuny nowego stadionu miałyby pomieścić około 10 tysięcy widzów. - Aktualnie na Odrę przychodzi około 3 tysiące kibiców. Pamiętajmy, że chcemy wybudować obiekt na wiele lat. Ma być wizytówką. Stąd działa zespół roboczy, który pracuje nad ustaleniem warunków brzegowych – pojemności stadionu, lokalizacji etc. Potrzebna jest rozwaga. Musimy pamiętać, aby nie zbudować zbyt dużego i zbyt drogiego obiektu, bo to będzie oznaczało potem mniej pieniędzy na Odrę. A klub radzi sobie coraz lepiej, szefowie stawiają coraz ambitniejsze i coraz wyższe cele. Nie jest wykluczone, że Odra na wiele lat zagości w elicie polskiej piłki klubowej. A do tego potrzebny jest nowoczesny stadion – podkreśla Arkadiusz Wiśniewski.

 

Odra w ostatnich latach idzie jak burza. W krótkim czasie przebyła drogę od III do I ligi, gdzie tej jesieni radzi sobie świetnie. Półmetek sezonu osiągnęła na 3. miejscu w tabeli i możliwe, że wiosną powalczy o ekstraklasę. Na razie jej potrzeby infrastrukturalne są bardziej prozaiczne – wkrótce na przestarzałym obiekcie przy Oleskiej stanąć ma nowe sztuczne oświetlenie – tak, by dostosować się do wymogów licencyjnych i by wiosną drużyna nie musiała podejmować rywali poza Opolem. Dodajmy, że budżet miasta na przyszły rok wyniesie ponad miliard złotych.

 

Komentarze (9)

Napisz komentarz
No photo
No photo~OlaUżytkownik anonimowy
~Ola :
No photo~OlaUżytkownik anonimowy
Wypadało by chyba mieszkańców spytać.Kasa nie jest tylko prezydenta.
16 lis 17 11:47 | ocena:80%
Liczba głosów:5
20%
80%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~OKSUżytkownik anonimowy
~OKS
No photo~OKSUżytkownik anonimowy
do ~Silesian:
No photo~SilesianUżytkownik anonimowy
16 lis 17 11:43 użytkownik ~Silesian napisał
Na odre nie chodzi około 3000 widzow, tylko max 3000.
A ile ma chodzić skoro tyle realnie wynosi pojemność stadionu?
16 lis 17 13:08 | ocena:75%
Liczba głosów:4
75%
25%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
~Janek :
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
nie podoba mi się budowa stadionu
16 lis 17 17:58 | ocena:100%
Liczba głosów:3
0%
100%
| odpowiedzi: 2
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii