Jest pomysł na zmiennika Skrzypczaka

Skoro przedłużają się poszukiwania napastnika, który w razie potrzeby będzie w stanie zastąpić Szymona Skrzypczaka, sztab szkoleniowy wicelidera I ligi próbuje w tej roli jednego z młodzieżowców.

Pilka nozna. Nice1 liga. Odra Opole-Gornik Leczna. 29.07.2017
 /  fot. Mirosław Szozda  /  źródło: SPORT

Wybór padł na Bartłomieja Maćczaka. 19-letni boczny pomocnik zanotował tej zimy jako napastnik już kilka sparingowych występów. W tym ostatnim, z III-ligowym Ruchem Zdzieszowice (1:2), strzelił nawet ładnego gola.

 

- To duża wartość tego meczu. Bartek zagrał dobre zawody, zdobył ładną bramkę, było go na boisku widać, był dla rywali groźny. Radził sobie, mimo że często w przodzie był osamotniony. Chłopak robi postępy. Z każdym tygodniem stara się udowodnić, że może być napastnikiem, który w pierwszoligowych bojach jest w stanie trafiać do siatki – mówi trener Odry, Mirosław Smyła.

 

Maćczak trafił do Opola przed sezonem, na zasadzie wypożyczenia z UKS-u SMS-u Łódź. Jako testowany zawodnik wziął udział w czerwcowym sparingu z GKS-em Katowice (4:1), w którym strzelił kapitalnej urody gola. A że przed rokiem seryjnie zdobywał bramki w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów, oczekiwania wobec niego były niemałe. Rundę jesienną zaczął zresztą w wyjściowym składzie. Nie zapisał jednak na swoim koncie ani gola, ani asysty. Półrocze zakończył z 13 występami, ale z czasem wyżej stały akcje innych młodzieżowców: Filipa Żagiela (również będącego skrzydłowym) czy stopera Aleksandra Kowalskiego.

 

Wicelider I ligi chce go jednak zagospodarować. Jako że jeszcze w ubiegłym roku postanowiono się rozstać z Pawłem Wojciechowskim (trafił do Ruchu Chorzów), w zespole jedynym nominalnym napastnikiem został Szymon Skrzypczak. Jesienią w razie potrzeby zastępował go Marek Gancarczyk, który typową „dziewiątką” jednak nie jest. Klub wciąż rozgląda się za konkurentem dla „Skrzypy” – w grę wchodzą opcje zarówno krajowe, jak i zagraniczne – ale na razie sztab szkoleniowy próbuje nowych rozwiązań korzystając z zawodników, których ma do dyspozycji. Padło na Maćczaka.

 

- Widać po nim pazerność i to, ż się rozwija. Będziemy mu dawać kolejne szanse. Oby w pewnym momencie coś w nim pozytywnie pękło – przyznaje trener Smyła.

 

 

LICZBY
13
TYLE WYSTĘPÓW w I lidze zanotował jesienią Bartłomiej Maćczak.

16
TYLE GOLI strzelił Maćczak w poprzednim sezonie Centralnej Ligi Juniorów dla UKS-u SMS-u Łódź.

9
TYLE PUNKTÓW w „klasyfikacji kanadyjskiej” zapisał jesienią na swoim koncie podstawowy napastnik Odry Szymon Skrzypczak (6 goli i 3 asysty).

Z tej samej kategorii