Odra wraca do I ligi w wielkim stylu. Łęczna wypunktowana!

Odra Opole na inaugurację I ligi wbiła Górnikowi Łęczna aż trzy gole. Zarówno wynik, jak i gra nie pozostawia złudzeń, kto na Stadionie Miejskim był dziś górą.

Rozwoj Katowice - Odra Opole

Powrót po ośmiu latach do I ligi był dla Odry sporym wyczynem. Ale zespół Mirosława Smyły na tym nie chcieli poprzestać. Zwłaszcza, że do Opola na inaugurację ligowego sezonu przyjechał spadkowicz z ekstraklasy, Górnik Łęczna. Gospodarze chcieli zmazać plamę sprzed dwóch tygodni, kiedy to w Pucharze Polski niespodziewanie ulegli Świtowi Nowy Dwór Mazowiecki aż 0:5.

Na samym początku meczu opolanie byli nieco bojaźliwi, ale z czasem w ich szeregi wkradło się rozluźnienie. W konsekwencji zaowocowało to golem. W 18. minucie kapitalną piłkę z lewej flanki otrzymał Mateusz Peroński. Piłka po jego strzale, zanim wpadła do bramki strzeżonej przez Prusaka, odbiła się jeszcze od słupka.

Strata bramki podrażniła nieco gości, ale Odra mądrze się broniła, czyhając na błędy rywala. Pod koniec pierwszej części gry Brusiło był pociągany za koszulkę w polu karnym. Sędzia podyktował „jedenastkę”, którą na gola zamienił Marcin Wodecki.

Na drugą połowę Górnik wyszedł wyraźnie pobudzony. Pomiędzy 55, a 58. minutą łęcznianie zmarnowali dwie znakomite okazje. Odra wytrzymała ten trudny moment, po czym sama zaatakowała. I to skutecznie. W 64. minucie fantastyczną akcję zespołu wykończył Marek Gancarczyk. Stało się już niemal pewne, że zmagający się w ostatnich tygodniach z dużymi kłopotami kadrowo-organizacyjnymi goście nic już nie wskórają. Dla Odry jest to wymarzony początek rozgrywek. A pomyśleć, że jeszcze półtora roku temu obie drużyny dzieliły aż trzy szczeble rozgrywkowe.

Odra Opole - Górnik Łęczna 3:0 (2:0)

1:0 - Peroński, 18 min

2:0 - Wodecki, 42 min

3:0 - Gancarczyk, 64 min

Żółte kartki: Niziołek (43.), Peroński (54.), Żagiel (90.) – Wiech (27.).

Sędziował: Piotr Lasyk (Bytom).

ODRA: Weinzettel – Brusiło, Baran, Bodzioch, Winiarczyk – Peroński (59. Habusta), Niziołek, Wodecki, Marzec (59. Wepa) , Maćczak (79. Żagiel) – Gancarczyk.

GÓRNIK: Prusak – Kosznik, Sasin, Suchanek (88. Pacek), Karbowy – Szysz, Bonin, Kasperkiewicz (63. Szerszeń), Szewczyk, Wiech (70. Jaroszyński) – Pisarczuk.