Pierwsze porządki kadrowe w Kluczborku

Klub z Opolszczyzny, który niedzielnym wyjazdowym meczem z Podbeskidziem Bielsko-Biała pożegna się z zapleczem ekstraklasy, wczoraj ogłosił pierwsze decyzje personalne.

Nadwislan Gora - Wisla Pulawy
 fot. Pawel Berek  /  źródło: Pressfocus

Oficjalnie wiemy już więc to, czego można było się domyślać od kilku tygodni. Po sezonie z MKS-em rozstaną się Wojciech Kaczmarek, Tomasz Chałas i Mohamed Essam. Cała ta trójka trafiła do Kluczborka za namową (byłego) trenera Tomasza Asenskiego.
Odkąd na stanowisku zastąpił go Andrzej Konwiński, dwaj pierwsi nie zaliczyli ani minuty. Kaczmarek, rosły bramkarz, z całego zimowego zaciągu spisał się najlepiej. Obronił dwa rzuty karne, był architektem sensacyjnej wygranej z Górnikiem Zabrze, ale skoro było pewne, że nie przedłuży wygasającego w czerwcu kontraktu, a drużyna nie ma szans na utrzymanie, to nie był brany pod uwagę nawet przy ustalaniu meczowych „osiemnastek”. Na całej linii zawiódł Chałas. Napastnik z doświadczeniem w ekstraklasie, I i II lidze, po jesieni spędzonej w III-ligowym Ursusie Warszawa miał się przypomnieć na centralnym szczeblu, lecz wystąpił tylko w 4 meczach.
Za porozumieniem stron umowę rozwiązuje z kolei Essam. Egipcjanin wraca do ojczyzny. Potencjał piłkarski ten ofensywny gracz ma spory i pokazał go w wielu meczach. Strzelił 2 gole, lecz jego problemem z pewnością jest „głowa” i fakt, że w wielu momentach grał „pod siebie”, zamiast dla zespołu.
Dodajmy jeszcze, że barwną karierę piłkarską zdecydował się zakończyć Maciej Kowalczyk. 40-letni napastnik przez długi czas należał do czołowych postaci MKS-u, ale coraz częściej trapiły go urazy. W tym sezonie zdobył już tylko jedną bramkę. Przypomnijmy, że wcześniej „dość” powiedział stoper Łukasz Ganowicz. „Gana” zawiesi buty na kołku, ale ma zostać w klubie. Być może dołączy do sztabu szkoleniowego.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~pirógUżytkownik anonimowy
~piróg :
No photo~pirógUżytkownik anonimowy
Tak samo odchodzą Gondek i Tunkiewicz. Wcześniej umowę z Odrą podpisał Niziołek. Wietrzenie może być naprawdę duze.
2 cze 17 14:29
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~szwagier Użytkownik anonimowy
~szwagier :
No photo~szwagier Użytkownik anonimowy
Kwaśniewski też odchodzi!
1 cze 17 18:38
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii