Kuchta i Żagiel blisko Odry Opole

W barwach Odry w ostatnim sparingu ze Ślęzą Wrocław zagrali oficjalnie pozyskani w ubiegłym tygodniu Jakub Habusta i Paweł Wojciechowski. W kolejce po umowy czekają następni gracze. W najbliższych dniach podpisy na kontraktach złożyć powinni Mateusz Kuchta i Filip Żagiel.

Gornik Zabrze - Pogon Siedlce
 fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

Choć zrehabilitować się za klęskę (0:5) poniesioną w rundzie wstępnej Pucharu Polski ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki opolanie będą mogli zrehabilitować się dopiero w lidze, to proces „odzyskiwania twarzy” ruszył już w sobotnie popołudnie. Beniaminek zaplecza ekstraklasy pewnie wygrał dwugodzinny (4 kwarty po 30 minut) sparing z III-ligową Ślęzą.

 

- Widać było brak świeżości i niesamowitą nerwowość po tej porażce 0:5 w Pucharze Polski, po której mieliśmy naprawdę gorący tydzień. Była odpowiedzialność za każde kopnięcie piłki, nikt nie chciał popełnić błędu. Gra była nerwowa, niepoukładana, w dodatku połączona z niedoskonałą jeszcze formą motoryczną., która ma przyjść za tydzień. Po strzeleniu pierwszego gola drużyna się rozluźniła, wyglądało to momentami bardzo przyjemnie. Zdobyliśmy trzy bramki, mogły i powinny wpaść kolejne… Oby zostały na ligę – mówił trener Mirosław Smyła.

 

W barwach Odry zagrali oficjalnie pozyskani w ubiegłym tygodniu Jakub Habusta i Paweł Wojciechowski. W kolejce po umowy czekają następni gracze. W najbliższych dniach podpisy na kontraktach złożyć powinni bramkarz Mateusz Kuchta i środkowy pomocnik o statusie młodzieżowca Filip Żagiel, w ostatnim sezonie występujący w rezerwach Górnika Zabrze.

 

ODRA OPOLE – ŚLĘZA WROCŁAW 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)

1:0 – Marzec, 43 min

2:0 – Wodecki, 47 min

3:0 – Niziołek, 55 min

Z tej samej kategorii