Oblicza wsparcia

Setki kibiców żegnających i dodających drużynie otuchy przed wyjazdem na Bukową, a pewnie z pięć razy tyle - fetujących wygraną i witających piłkarzy po powrocie na Cichą. Race, sztuczne ognie, fajerwerki... „Derby - rzecz święta!".

GKS Katowice - Ruch Chorzow
 fot. Lukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

Kolejny raz mieliśmy dowód na to, że zwłaszcza tu, na Górnym Śląsku, futbol jest religią. Przecież mówimy o zespole, który wciąż zamyka tabelę zaplecza ekstraklasy...
Słowo jeszcze o atmosferze podczas samego meczu. Nie ma chyba większych wątpliwości, że „Blaszok" pomógł wczoraj... „Niebieskim". GieKSa była w uderzeniu, z którego wytrąciła ją przerwa spowodowana zadymieniem boiska. Piotr Mandrysz nie ukrywał irytacji. To nie przytyk w katowickich ultrasów, ale taki ogólny, bo przecież na innych stadionach pewnie zdarzyłoby się podobnie. Czasem przydałoby się jednak jeszcze bardziej „żyć" meczem. Zwłaszcza że derby - rzecz święta i tak trudno potem przełknąć gorycz porażki. Tym bardziej ze świadomością, że jedna kłoda pod nogi została rzucona właśnie z „Blaszoka".

 

Komentarze (10)

Napisz komentarz
No photo
No photo~3koloryUżytkownik anonimowy
~3kolory :
No photo~3koloryUżytkownik anonimowy
Setki 5razy tyle ja myślę ze witajacych kibicow było ze 100 tysięcy bo oni są tacy super panie bezstronny redaktorze
23 paź 17 21:55 | ocena:100%
Liczba głosów:6
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~KoloUżytkownik anonimowy
~Kolo :
No photo~KoloUżytkownik anonimowy
Przez 75 minut nasi piłkarze potrafili stworzyć sobie jedną sytuację (strzał Foszmańczyka) ! Bramkę podarował nam piłkarz Ruchu. A wszyscy powielają tezę, że GKS strzeliłby drugą gdyby nie kibice. Na jakiej podstawie?! GKS w ofensywie jest cienki i to nie z powodu rac, tylko słabej psychiki!
24 paź 17 10:00 | ocena:78%
Liczba głosów:9
78%
22%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~gonzoUżytkownik anonimowy
~gonzo :
No photo~gonzoUżytkownik anonimowy
Kibice Ruchu to patologia,banda złodzieji i oszustów,i tak zaniedługo ich śmierdzący klub będzie w II lidze.I tyle w temacie.Ino Gieksa
24 paź 17 11:25 | ocena:83%
Liczba głosów:6
83%
17%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii