Pierwszy taki test dla Paszulewicza i jego zespołu

Piotr Gruszka, trener siatkarzy GKS-u, na wczorajszej wspólnej konferencji prasowej prężnie rozwijającego się ku chwale Katowic wielosekcyjnego klubu dziękował za wsparcie, przypominając, że działacze wytrzymali ciśnienie mimo dziesięciu porażek z na przestrzeni 11 kolejek. Rzecz w futbolu to niesłychana.

Rakow Czestochowa - GKS Katowice
 fot. Lukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

Słowa te uśmiechem skwitował Jacek Paszulewicz, który w sobotę zadebiutuje przy Bukowej w roli szkoleniowca piłkarzy. Od razu - hitowym meczem z Rakowem Częstochowa.
Nie ukrywamy – czekamy na niego z dużym zainteresowaniem. Raz, że dla jednych i drugich będzie to pierwszy wiosną mecz o punkty. Dwa – jedni i drudzy mają wielkie aspiracje i są po dużych zimowych zmianach, przy czym w Katowicach objęły one kadrę szkoleniową, a pod Jasną Górą – zawodniczą. Trzy – jedni i drudzy w ostatnich sparingach raczej nie zachwycili. Raków uległ GKS-owi Tychy i ŁKS-owi, ale zdołał dodać sobie otuchy zwycięstwem ze Skrą. Katowiczanie? Najpierw było uratowane rzutem na taśmę 3:3 z Rozwojem, a przed tygodniem ulegli dwóm innym II-ligowcom: z Rybnika i Radomia. Trudno wierzyć więc, by choć odrobina pewności siebie, którą emanuje na co dzień trener Paszulewicz, jednak nie uleciała ze smogiem wraz w niebo. Że topiący się śnieg choć odrobinę nie zmiękczył gruntu pod nogami. Zwłaszcza, że na katowickiej ziemi już nie tacy się zapadali. W sobotę wieczorem pierwszy test dla nowego GKS-u. O tym, że margines błędu jest znikomy, nie trzeba nikomu przypominać…

 

Z tej samej kategorii