Z Sosnowca do Bielska-Białej. Kamil Wiktorski nowym zawodnikiem Podbeskidzia

Podbeskidzie pozyskało nowego gracza. Jest nim Kamil Wiktorski, który ostatni sezon spędził w Zagłębiu Sosnowiec. Z nowym klubem 24-letni obrońca podpisał roczną umowę.

GKS Katowice - Zaglebie Sosnowiec
 fot. Łukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

Wiktorski w ostatnim sezonie zaliczył 25 występów, biorąc pod uwagę zarówno rozgrywki ligowe, jak i pucharowe. Swoją karierę nowy zawodnik Podbeskidzia rozpoczął w Zawiszy Bydgoszcz. Jeszcze jako junior, w sezonie 2009/10 przeniósł się do Glasgow Rangers, gdzie grał w zespołach młodzieżowych. 3,5 roku później wrócił do Polski, gdzie grał w Dolcanie Ząbki i Legionovii Legionowo.

 

- Dlaczego Podbeskidzie? To klub świetnie zorganizowany, w którym grają ciekawi, bardzo dobrzy zawodnicy. Chcę podnosić swój poziom i trafiając do takiego klubu jestem w stanie wciąż się rozwijać i walczyć o wysokie cele. Znam tutaj kilku zawodników - m.in. Rafała Leszczyńskiego i Wojtka Fabisiaka. Z Wojtkiem z którym grałem ostatnio w Zagłębiu rozmawiałem na temat przenosin i dopytywałem się o wiele kwestii. Wypowiadał się tylko pozytywnie i to też pomogło mi w wyborze Podbeskidzia. Moim celem na najbliższy sezon jest awans do Ekstraklasy, a pomoże w tym oczywiście jak najmniejsza liczba straconych goli - powiedział nowy nabytek "Górali".

Z tej samej kategorii