Zagłębie wraca na szczyt. Wojciech Fabisiak bohaterem wieczoru

Zaglebie Sosnowiec - Podbeskidzie Bielsko-Biala

Ostra amunicja została jesienią pod Klimczokiem. Tym razem kibice Zagłębia i Podbeskidzia bramek nie zobaczyli. Mecz tak na dobrą sprawę mógłby się rozpocząć… dopiero w 80. minucie.

Kibice pamiętający jesienne starcie obu drużyn, zakończone rezultatem 4:5, mieli prawo liczyć na ostre strzelanie. Na wyobraźni jednak się skończyło. Gole nie padły, ale w ostatnich 10 minutach emocji nie brakowało…

Pierwsza połowa mogła rozczarować nawet najbardziej wytrwałych koneserów futbolu. Zagłębie ani przez moment nie sprawiało wrażenia drużyny, która walczy o fotel lidera. Podbramkowych spięć było jak na lekarstwo, a liczba celnych strzałów stanęła na jednym. Z rzutu wolnego pod poprzeczkę przymierzył Wojciech Łuczak, ale na posterunku był Rafał Leszczyński. Chwilę wcześniej bramkarz gości nie dał się ograć na jedenastym metrze szarżującemu Michałowi Fidziukiewiczowi i to było wszystko, jeśli chodzi o fragmenty godne odnotowania.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Trener Dariusz Banasik wymienił obu skrzydłowych, ale w żaden sposób nie wpłynęło to siłę ofensywną gospodarzy. Podobnie jałowy efekt przyniosło pojawienie się na placu gry byłego króla strzelców ekstraklasy, Roberta Demjana.

Mecz nabrał rumieńców dopiero w końcówce, gdy przy dopingu trybun Zagłębie zaatakowało zdecydowanie śmielej. Brakowało jednak skutecznego wykończenia w decydującej fazie natarcia. Trybuny zamarły, gdy po jednym jedynym wypadzie goście zarobili rzut karny – Mariusza Magierę faulował Marcin Sierczyński. Rzut karny wykonywany przez Michała Janotę już w doliczonym czasie gry obronił jednak Wojciech Fabisiak, stając się tym samym bohaterem wieczoru.

Wobec porażki Chojniczanki (1:4 u siebie z Tychami) sosnowiczanie wskoczyli na pierwsze miejsce w tabeli. Ostatni raz gościli tutaj na początku listopada…

Zagłębie Sosnowiec – Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:0

Sędziował Łukasz Bednarek (Koszalin).

ZAGŁĘBIE: Fabisiak – Sierczyński, Najemski, Wiktorski, Udoviczić – Michalak (66. Bartczak), Bogusławski (46. Matusiak), Milewski, Łuczak, Pribula (78. Ryndak) – Fidziukiewicz. Trener Dariusz BANASIK.

PODBESKIDZIE: Leszczyński – Gumny, Piaczek, Magiera, Jaroch (65. Moskwik) – Podgórski, Hanzel, Janota, Sierpina – Haskić (80. Demjan), Lewicki (65. Deja). Trener Jan KOCIAN

Żółta kartka: Magiera.