Reprezentant czeskiej młodzieżówki w GKS-ie Katowice

GieKSa wypożyczyła na rok z Sigmy Ołomuniec 21-letniego napastnika, Jakuba Yunisa.

GKS Katowice - Fastav Zlin
 fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

Yunis przez całą dotychczasową karierę był związany z klubem z Ołomuńca. W poprzednim sezonie ten wysoki (191 cm wzrostu) napastnik zaliczył 21 meczów i strzelił dwie bramki. Jest również reprezentantem czeskich reprezentacji młodzieżowych - w sumie rozegrał 16 spotkań (2 gole). To drugi snajper, który tego lata zasilił GKS Katowice. Wcześniej katowiczanie pozyskali z Termaliki Wojciecha Kędziorę.

 

- Szukaliśmy i chcieliśmy napastnika obdarzonego dobrymi warunkami fizycznymi, który dobrze gra tyłem do bramki, radzi sobie występując naprzeciw rosłych obrońców i jest zdeterminowany do walki w polu karnym. Takie parametry ma właśnie Jakub Yunis. Będziemy grali jednym rosłym napastnikiem i będzie on konkurencją dla Wojciecha Kędziory. Jakub ma swoje atuty, jest młody, szybki i już zdyscyplinowany taktycznie. Jako reprezentant młodzieżowy ma już międzynarodowe doświadczenie. Chcemy, żeby to pokazał. Liczymy, że okaże się wzmocnieniem i będzie strzelał gole dla GKS-u - mówi menedżer GKS-u Katowice Dariusz Motała.

 

- GKS Katowice to profesjonalny klub, który - tak jak i ja - ma wielkie ambicje. Chcę mu pomóc w realizacji celu. Rywalizacja na mojej pozycji będzie interesująca. Każdy chce grać i to dla nas dobre. Napastnik musi strzelać gole i po to przyszedłem do GKS-u - przekonuje Yunis.

Z tej samej kategorii