Chętnie pomógłby Ruchowi!

Jakub Kowalski wczoraj za porozumieniem stron rozstał się z GKS-em Tychy. – Czuję się naprawdę dobrze. Może więc któryś klub się skusi i zaproponuje mi współpracę – mówi 30-letni skrzydłowy.

GKS Tychy - Wigry Suwalki
 /  fot. Lukasz Sobala  /  źródło: Pressfocus

Piłkarz rozwiązał wczoraj swój kontrakt z GKS-em, mający obowiązywać do 30 czerwca. Tym samym dobiegł końca jego półtoraroczny pobyt w Tychach, który podsumowany został dość burzliwą zimą. Piłkarz otrzymał zresztą od klubu zakaz wypowiadania się o rozstaniu.

 

Coraz lepsze wyniki
Krótka chronologia: w poprzednim sezonie Kowalski może nie błyszczał, ale był podstawowym zawodnikiem zespołu (30 meczów/1 gol), który osiągnął cel, jakim było utrzymanie w I lidze. Mimo to w sierpniu został z przyczyn sportowych przesunięty do drugiego zespołu, otrzymując wolną rękę na poszukiwanie pracodawcy. Jesienią grał w IV-ligowych rezerwach, ale w styczniu otrzymał od trenera Ryszarda Tarasiewicza szansę. Szkoleniowiec ocenił go na tyle pozytywnie, że 30-letni prawy pomocnik pojechał z zespołem na zgrupowanie do Grodziska Wielkopolskiego, a w sparingu z Kotwicą Kołobrzeg wywalczył nawet rzut karny. Finalnie jednak, choć sprawa wydawała się przesądzona, na powrót do kadry drużyny przed I-ligową wiosną to okazało się za mało.

 

Skoro o przeszłość pytać nie możemy, rozmawiamy o przyszłości… - Szukam klubu. Mam nadzieję, że po ukazaniu się informacji o moim odejściu coś ze strony zespołów, które nie mają jeszcze dopiętej kadry, może się urodzić. Nawet komentarze kibiców GKS-u były takie, że nieźle ostatnio wyglądałem, wracałem do formy. Bardzo dobrze się czuję. To pierwszy zimowy okres przygotowawczy od dawna, który w pełni przepracowałem. Wyniki badań miałem coraz lepsze. Wiem, że to będzie procentowało. Może więc ktoś się skusi i zaproponuje mi współpracę; nawet do tylko do czerwca. W GKS-ie nie chciałem tego wszystkiego przeciągać, skoro nie miałem szans na granie – mówi nam Kowalski.

 

A może na Cichą?
Czasu do zamknięcia zimowego okna transferowego – i zarazem startu wiosny w I i II lidze zostało bardzo niewiele. – To prawda. Jestem co prawda wolnym zawodnikiem i kontrakt mogę podpisać w dowolnym momencie rundy wiosennej, ale czas działa na moją niekorzyść. Tylko do 28 lutego będę w treningu piłkarskim, bo otrzymałem jeszcze możliwość ćwiczenia w Tychach z rezerwami – zdradza boczny pomocnik, mieszkający na co dzień w Bielsku-Białej.

 

- Trochę lat już jestem w województwie śląskim, ten klimat mi pasuje, ale też nie jestem do niego jakoś superprzywiązany. Kiedyś powiedziałem, że na stałe będę tu chciał z rodziną osiąść, ale póki mogę grać na szczeblu centralnym, będę się starał to robić. Bez znaczenia, czy na Śląsku, czy w innym rejonie Polski – przyznaje Kowalski.

 

Z pewnością niejednego kibica Ruchu Chorzów ucieszyłby jego powrót na Cichą 6. To w barwach „Niebieskich” skrzydłowy zanotował w latach 2013-15 ponad 50 ekstraklasowych występów i zdobył brązowy medal.

 

- Do Ruchu zawsze chętnie wrócę. To były moje najlepsze lata. Podejrzewam, że jeśli nie trenerzy, to ktoś z klubu jeszcze ma mój numer telefonu. Gdy pojawi się taka wola, to jak najbardziej pomogę – nie ukrywa Jakub Kowalski, który już wczoraj otrzymał wstępne zapytania z kilku klubów.

 

- Daję sobie 2-3 dni na podjęcie decyzji. Czy będzie to pierwsza, czy druga liga, chciałbym jeszcze móc zaliczyć ze swoją nową drużyną kilka treningów. Podpisywanie kontraktu już w trakcie rozgrywek nie ma większego sensu. Niebawem wszystko powinno się wyjaśnić – podsumowuje 30-latek.

 

LICZBA
30
TYLE MECZÓW o I-ligowe punkty w barwach GKS-u Tychy rozegrał Jakub Kowalski (w sezonie 2016/17).

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~pRofesorUżytkownik anonimowy
~pRofesor :
No photo~pRofesorUżytkownik anonimowy
Nie 'chętnie pomógłbym Ruchowi", a po prostu "szukam pracy". Jak chce pomóc to niech zostanie wolontariuszem, jak chce grać to kontrakt. W Ruchu dobrze wspominany, bo miał serce do grania i był szybki, ale technicznie średni. Często nie wiedział (albo nie umiał) co z piłką zrobić i wtedy ta szybkość na nic się nie przydawała.
23 lut 12:44 | ocena:67%
Liczba głosów:3
33%
67%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~NiebieskiUżytkownik anonimowy
~Niebieski :
No photo~NiebieskiUżytkownik anonimowy
Dawaj do Ruchu ! Solidny pilkarz.
23 lut 11:49 | ocena:57%
Liczba głosów:7
43%
57%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii