Nowa rola „Szumiego”, czyli wariant zastępczy

Pilka nozna. I liga. GKS Tychy - Olimpia Grudziadz. 24.08.2016
 fot. Michał Chwieduk  /  źródło: newspix.pl

Wojciech Szumilas jest szykowany przez sztab szkoleniowy tyszan na awaryjnego zastępcę Łukasza Grzeszczyka.

Gdyby w składzie nie zabrakło Łukasza Grzeszczyka, to kto wie, czy tyszanie nie uniknęliby w środę porażki z Wartą Poznań. Kapitan drużyny pewnie podszedłby do rzutu karnego; pod jego nieobecność, z 11 metrów pomylił się jednak Mateusz Bukowiec, a na początku drugiej połowy II-ligowiec strzelił gola i wygrał 1:0.
- Łukasz ma lekki uraz i chcieliśmy mu dać odpocząć. Chodzi o bóle w Achillesach. Drobne problemy ma też Jakub Kowalski. Poza nimi, wszyscy są zdrowi – informuje Dietmar Brehmer, II trener GKS-u.

 

Wariant zastępczy
Absencja Grzeszczyka była okazją do wypróbowania wariantu zastępczego – na wypadek, gdyby podobna sytuacja zdarzyła się w lidze. Jesienią kapitan i najlepszy strzelec beniaminka zagrał we wszystkich 20 meczach (18 ligowych i 2 pucharowych). Na zakończenie roku, z Zagłębiem Sosnowiec, nominalny ofensywny pomocnik został jednak przesunięty do ataku, a na „dziesiątce” wystąpił młodzieżowiec Daniel Duda. Dla 20-latka był to debiut w wyjściowym składzie GKS-u. Trener Jurij Szatałow ściągnął go z boiska…. jeszcze w I połowie, przyznając, że młodzieżowiec nieco się „spalił”. Tej zimy Duda prawdopodobnie wyląduje na wypożyczeniu w II-ligowej Polonii Bytom.
Do roli ewentualnego zmiennika/zastępcy Grzeszczyka, sztab szkoleniowy rozpoczął przygotowywać ostatnio Wojciecha Szumilasa. Na środowy sparing z Wartą tyszanie wyszli w składzie z trzema nominalnymi defensywnymi pomocnikami: Eugenem Zasawickim, a także Bukowcem i właśnie Szumilasem, który był z tej trójki ustawiony „najwyżej”.

 

Ma dobre uderzenie
- Chcemy go przygotować do gry na pozycji nr 10. Dużo czasu poświęcamy na to w treningach. Wojtek ma największe predyspozycje ku temu ze wszystkich naszych defensywnych pomocników. Bukowiec, Zasawicki czy Daniel Mikołajewski to typowe „szóstki” czy „ósemki”. Szumilas ma ciut inne inklinacje, dysponuje bardzo dobrym uderzeniem. Zobaczymy, choć trzeba przyznać, że nie jest to optymalne rozwiązanie. Wiadomo, ze trudno o zastąpienie Grzeszczyka. Z Garbarnią Kraków Wojtek wyglądał lepiej, z Wartą przeciętnie, ale to młody chłopak i potrzebuje czasu – wyjaśnia Dietmar Brehmer.
20-letni Szumilas jesienią zaliczył w I lidze 12 występów, zdobywając 2 bramki. Obie po strzałach z dystansu W niedzielę GKS rozegra drugi sparing podczas zgrupowania w Szamotułach – z Lechem Poznań. Początek o 15.00.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~nadziejaUżytkownik anonimowy
~nadzieja :
No photo~nadziejaUżytkownik anonimowy
szumi na tej pozycji ok POPIERAM ma to coś tylko siłownia siłownia jeszcze raz siłownia wtedy bedzie wielkim piłkarzem. Ma WIELKI TALENT
17 lut 20:53 | ocena:100%
Liczba głosów:1
0%
100%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~KormoranUżytkownik anonimowy
~Kormoran :
No photo~KormoranUżytkownik anonimowy
Lech czy Lech II i tak przegraja -- tak jak i lige.
17 lut 20:49 | ocena:100%
Liczba głosów:1
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~FANUżytkownik anonimowy
~FAN :
No photo~FANUżytkownik anonimowy
Lechem....Lechem II Poznań....ot taka mała różnica....
17 lut 12:36 | ocena:50%
Liczba głosów:2
50%
50%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii