Ludzie z elitą w CV pojawią się w Tychach

W poniedziałek w Tychach pojawią się dwaj zawodnicy z ekstraklasową przeszłością - bramkarz Konrad Jałocha i pomocnik Edgar Bernhardt. Obaj zostaną na dłużej.

Arka Gdynia - Korona Kielce
 /  fot. Piotr Matusewicz  /  źródło: Pressfocus

GKS Tychy przygotowania do wiosennej fazy zmagań rozpocznie wśród I-ligowców jako ostatni (18 stycznia), ale niewykluczone, że w rankingu atrakcyjności poczynionych transferów uplasuje się w samym czubie rankingu. W najbliższym czasie do zespołu dołączyć może czterech graczy znanych z boisk polskiej ekstraklasy. Nazwiska dwóch z nich już znamy.

 

Mistrz bliziutko
Najbliżej angażu w GKS-ie wydaje się w tej chwili 26-letni bramkarz, Konrad Jałocha. - Jesteśmy po rozmowach zarówno z samym zawodnikiem, jaki i z jego menadżerem – informuje doradca zarządu ds. spraw polityki transferowej, Krzysztof Bizacki. – Mogę powiedzieć, że jesteśmy dogadani. Prawdopodobieństwo angażu Konrada oceniam w tej chwili na 99 procent. Tylko dlatego nie na sto, bo nie złożył jeszcze podpisu na umowie. Stanie się tak, jeśli przejdzie testy medyczne. To powinna być jedynie formalność.

 

Jałocha podpisać ma kontrakt obowiązujący do lata 2019 roku. Póki co, do końca czerwca formalnie pozostaje zawodnikiem Legii Warszawa. Jesienią w jej barwach rozegrał jednak tylko cztery spotkania w III-ligowych rezerwach. Dwa poprzednie sezony spędził w Arce Gdynia. Najpierw przyczynił się do awansu do ekstraklasy, a potem był podstawowym bramkarzem beniaminka, zaliczając 28 gier. W krajowej elicie debiutował wiosną 2014 roku jako zawodnik ekipy z Łazienkowskiej. Wystąpił tylko raz, ale to wystarczyło, by wpisać do CV tytuł mistrza Polski.

 

Pomysł „Tarasia”
W kadrze tyskiego zespołu nie będzie figurować czterech golkiperów. To oznacza, że jeden z trzech dotychczasowych zostanie wypożyczony lub dostanie wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy. Wiadomo, że będzie to ktoś z duetu Rafał Dobroliński – Marek Igaz. Jesienią częściej między słupkami stawał ten pierwszy, broniąc w 15 potyczkach ligowych.

 

Żaden z nich nie zebrał nad Wisłą doświadczenia ekstraklasowego, co jest jednym z atutów Jałochy. Bramkarz mierzący aż 200 cm ma wnieść do bramki tyszan nową jakość. – Sięgnięcie po tego zawodnika to pomysł trenera Ryszarda Tarasiewicza, ja tylko przytaknąłem – mówi Bizacki. – Konrad nie grał wprawdzie przez niemal pół roku, ale pamiętamy jego świetne występy wiosną w barwach Arki Gdynia. Mamy nadzieję, że taki sam poziom prezentował będzie w najbliższych miesiącach u nas.

 

Rodem z Kirgistanu
Udało nam się dowiedzieć, że razem z Jałochą w poniedziałek dotrze do Tychów reprezentant Kirgistanu - Edgar Bernhardt. W Polsce pojawił się już latem 2012 roku. Z Cracovią awansował wówczas do ekstraklasy, a następnie zagrał w niej 20 meczów i zdobył trzy gole. W rundzie wiosennej 2014/15 bronił barw I-ligowego Widzewa Łódź, a ostatnią jesień spędził w Stali Mielec. W międzyczasie wojażował po świecie, odwiedzając Finlandię, Tajlandię, Oman i niższe ligi niemieckie.
W GKS-ie Bernhardt stworzyć ma z Piotrem Ćwielongiem parę środkowych pomocników odpowiedzialnych przede wszystkim za kreację – przynajmniej w początkowej fazie rundy rewanżowej. Pod znakiem zapytania cały czas stoi bowiem dyspozycja zdrowotna jednego z liderów zespołów, Łukasza Grzeszczyka. Tandem ze środka pola ubezpieczał będzie z kolei Keon Daniel, jeden z najlepszych defensywnych pomocników na zapleczu ekstraklasy. Jego angaż w Tychach awizowaliśmy przed paroma dniami. Na Śląsku pojawić się ma we wtorek. W ekipie Tarasiewicza – który zna go doskonale z okresu pracy w Legnicy - ma być regularnie ustawiany na pozycji numer „6”, ale będzie również brany pod uwagę przy obsadzie lewej obrony. W Miedzi kilkakrotnie zagrał w tym rejonie boiska i spisał się więcej niż poprawnie.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~bibaUżytkownik anonimowy
~biba
No photo~bibaUżytkownik anonimowy
do ~Anty bednar:
No photo~Anty bednarUżytkownik anonimowy
12 sty 09:58 użytkownik ~Anty bednar napisał
Czyli Matusiak aut!
Dobroliński niestety nie wykorzystał swojej szansy, któremu również wypada podziękować.
Co do nowych twarzy to nie ma sensu już krytykować bo chyba za wcześnie na krytykę.
Edgar Bernhardt. Za wczesnie dla ciebie na krytyke? przeciez to kpina z uczciwych ludzi. Hipster prezes co chwile robi buta z gęby, sam sobie przeczac, kompletny odlot. Mialo ,nie byc zagranicznego szrotu i pilkarze lepsi od naszych i daja Bernhardt'a. Prezydencie Tychow, znowu cie nastepna ekipa w wała robi.
13 sty 04:50 | ocena:71%
Liczba głosów:7
71%
29%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Anty bednarUżytkownik anonimowy
~Anty bednar :
No photo~Anty bednarUżytkownik anonimowy
Czyli Matusiak aut!
Dobroliński niestety nie wykorzystał swojej szansy, któremu również wypada podziękować.
Co do nowych twarzy to nie ma sensu już krytykować bo chyba za wcześnie na krytykę.
12 sty 09:58 | ocena:67%
Liczba głosów:3
67%
33%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii