Daniel Tanżyna: Wierzę w trenerów, w drużynę

GKS Tychy na inaugurację rundy wiosennej wygrał 2:1 z Chrobrym Głogów. Obrońca tyszan był wyróżniającym się zawodnikiem tego spotkania.

GKS Tychy - Chrobry Glogow
 fot. Lukasz Sobala  /  źródło: Pressfocus

Maciej GRYGIERCZYK: Można powiedzieć, że dokonał pan „wkładki” pod poprzeczkę jak rasowy snajper?
Daniel TANŻYNA: - (śmiech). Odnalazłem się w polu karnym. To była piłka sytuacyjna. Można powiedzieć, że poszedłem za ciosem. Bramka w ostatnim sparingu, teraz w lidze… Bardzo mnie to cieszy, bo widać, że futbolówka szuka mnie w polu karnym, ale nieważne, kto trafia. Żałuję, bo miałem jeszcze jedną na głowie i też mogłem zamienić ją na gola. Dobrze, że skończyło się zwycięstwem. Pracujemy dalej, bo przed nami ciężkie mecze.

Łukasz Grzeszczyk udowodnił, ile dla was znaczy?
Daniel TANŻYNA: - Tak i cieszy mnie to niezmiernie. Ogólnie, to ze mnie wierzący człowiek. Wierzę w trenerów, w drużynę, w Łukasza. Wiemy, ze gdy rok temu walczyliśmy o utrzymanie, nadawał wielkiej jakości naszej ofensywie. Fajnie, że jest zdrowy. Oby tak do końca,

Zawodnicy z ofensywy narzekają, a jak na takiej murawie gra się obrońcy?
Daniel TANŻYNA: - Też nie jest łatwo. Każda piłka stykowa, gdy napastnik cię „pressuje”, wymaga wielkiej koncentracji, by nie popełnić prostego błędu, by samemu nie wsadzić się na konia. Dlatego graliśmy prosto, bezpiecznie i to dało nam punkty. Trochę plany pokrzyżował rzut karny, podświadomie – jak to bywa – cofnęliśmy się, ale w ostatecznym rozrachunku wygrywamy i teraz pojedziemy do Bytowa z nadzieją na kolejne punkty. Dobra, puście mnie już. Lecę się cieszyć!

 

Z tej samej kategorii