GKS Tychy lepszy od Warty

Pierwszy trening GKS Tychy przed startem sezonu

Tyszanie podczas zgrupowania w Grodzisku Wielkopolskim pokonali w sparingu Wartę Poznań 2:1.

GKS świetnie rozpoczął spotkanie, bo już w piątej minucie Marcin Radzewicz strzałem w długi róg otworzył wynik meczu. W 18. minucie prowadzenie podwyższył Michał Fidziukiewicz. Jedenaście minut przed końcem pierwszej części meczu Warta, za sprawą Krzysztofa Biegańskiego, zdobyła kontaktowego gola. W drugiej odsłonie podopieczni Jurija Szatałowa kontrolowali przebieg spotkania. W końcówce na 3:1 mógł podwyższyć Szumilas, ale piłka po uderzeniu z dystansu trafiła w poprzeczkę.

Przed tyszanami pierwszy oficjalny mecz nowego sezonu. W sobotę GKS zmierzy się w rundzie wstępnej Pucharu Polski na wyjeździe z Kotwicą Kołobrzeg.

Warta Poznań - GKS Tychy 1:2 (1:2)
0:1 - Radzewicz, 5 min
0:2 - Fidziukiewicz, 18 min
1:2 - Biegański, 34 min

GKS Tychy: Dobroliński (46. Igaz) - Grzybek (67. Wróblewski), Biernat (46. Gancarczyk), Tanżyna (46. Szywacz), Bogusławski (80. Mańka), Abramowicz (66. Kowalski) - Błanik (46. Kaczmarczyk), Matusiak (70. Szumilas), Łuszkiewicz (76. Fortuna), Radzewicz (46. Zapolnik) - Fidziukiewicz (46. Rogalski). Trener Jurij Szatałow.