Do Tychów wracają stare i dobrze znane demony

Chojniczanka Chojnice - GKS Tychy

Tyszanie w niedzielę ponieśli klęskę (0:3) w Chojnicach. W odstępie kwadransa (między 22 a 37 minutą) zostali rozstrzelani na terenie, na którym w poprzednim sezonie odnieśli jedyne wyjazdowe zwycięstwo w całym sezonie I ligi.

Wydawało się, że ich niemoc na obcych boiskach powoli przechodzi do lamusa. Rundę jesienną rozpoczęli od zwycięstw w Pucharze Polski z III-ligową Kotwicą Kołobrzeg (2:0) i I-ligową Puszczą Niepołomice (1:0), z kolei zmagania o punkty zainaugurowali sukcesem w Suwałkach z Wigrami (2:1). Od tamtej pory dawne demony jakby jednak zaczęły wracać. 0:1 w Głogowie, 0:2 w Olsztynie, 0:3 w Chojnicach… „Progres” jest widoczny, 0 punktów, 0 strzelonych goli, za to z meczu na mecz – coraz więcej straconych. To jak żywo przypomina popisy GKS-u w poprzednich rozgrywkach, gdy na „obczyźnie” w 17 spotkaniach zgarnęli łącznie 8 punktów.
- Przede wszystkim gratuluję gospodarzom zwycięstwa – mówił po porażce w Chojnicach trener Jurij Szatałow. - Myślę, że w pierwszych 30 minutach z pewnością powtórzyliśmy historię z Olsztyna, Nie dojechaliśmy, choć w pierwszych minutach mieliśmy jakieś sytuacje. Potem do głosu doszła Chojniczanka. Zdobyła dwie piękne bramki i to trzeba przyznać. Nie możemy mieć pretensji do bramkarza. Zdarzają się takie mecze. Trzeba podnieść głowę, bo w czwartek mamy już kolejne spotkanie. Trzeba walczyć dalej – dodawał rosyjski szkoleniowiec GKS-u.
Tyszanie w trzech ostatnich meczach (ze Stomilem, Podbeskidziem i Chojniczanką) ugrali łącznie raptem punkt. Wskutek tego drużyna, która na starcie sezonu potwierdzała wysokie aspiracje, osunęła się już do dolnej części tabeli I ligi. Szansa na odbicie się – w czwartkowym zaległym meczu z Ruchem Chorzów. Żaden zespół z Tychów – ani GKS, ani Sokół – jeszcze nigdy w historii nie wygrał przy Cichej. Dodając do tego ostatnią niemoc zespołu Jurija Szatałowa… Kibicom pozostaje wierzyć, ze tym razem dwa minusy dadzą plus i ich drużyna wróci na zwycięską ścieżkę.