Na trybunach zastanawiano się, dlaczego on

Spora część kibiców GKS-u miała prawo być zaskoczona, gdy zobaczyła wyjściowy skład na ostatni mecz z Zagłębiem Sosnowiec.

Zaglebie Sosnowiec - GKS Tychy
 fot. Lukasz Sobala  /  źródło: Pressfocus

W jedenastce znalazło się miejsce dla Eugena Zasawickiego, choć... już na dwa dni przed tym spotkaniem klub poinformował, że po sezonie odejdzie. W naturalny sposób nasuwało się pytanie, jaki jest sens wystawiania go, skoro na ławce siedział chociażby 21-letni Wojciech Szumilas, mogący wystąpić w środku pola.
- Potraktowaliśmy ten mecz bardzo prestiżowo – wyjaśniał Dietmar Brehmer, II trener GKS-u. - Chcieliśmy wystawić najlepszy skład. Nie kalkulowaliśmy. Oczywiście, mieliśmy już zapewnione utrzymanie, ale Eugen był z nami całą rundę. Nie było u nas takiego myślenia, że trzeba wstawić kogoś nowego, eksperymentować z jedenastką. Wystawiliśmy najmocniejszą, jaką byliśmy w stanie. Mieliśmy też swoje problemy. Graliśmy bez Łukasza Grzeszczyka i Seweryna Gancarczyka. W tym układzie, przy trójce środkowych obrońców, Eugen był niezbędny. Szumilas ma inne parametry i stąd taka decyzja. Niestety, mecz przegraliśmy. Być może powinniśmy inaczej zareagować, ale takie zestawienie personalne wynikało z pracy na treningach i z poprzednich meczów – dodawał Brehmer.
Przyjście Zasawickiego awizowano jako spore wzmocnienie. 24-letni pomocnik, 1-krotny reprezentant Mołdawii, miał być ważnym ogniwem tyskiego środka pola. Dyrektor Wojciech Szala przyznawał, że chciał go sprowadzić już latem. Ostatecznie z litewskiego FK Trakai udało się wypożyczyć go zimą. Do transferu definitywnego jednak nie dojdzie, bo Zasawicki nie spełnił oczekiwań. Zagrał tylko w 6 spotkaniach, a trener Jurij Szatałow wolał nawet stawiać na Mateusza Mączyńskiego czy Seweryna Gancarczyka, którzy nie są nominalnymi defensywnymi pomocnikami. Prócz Mołdawianina z GKS-em rozstał się też już Słowak Jaroslav Machovec. A na tym nie koniec czystek.

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~haliatus Użytkownik anonimowy
~haliatus :
No photo~haliatus Użytkownik anonimowy
Pierwszą czystką powinien być Szala.. ten facet nic nie robi tylko kasę trzepie.Jest największym szkodnikiem
7 cze 17 17:57 | ocena:100%
Liczba głosów:5
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii