Znów przegrali z pogodą

PZPN odwołał wczoraj pięć spotkań II ligi. Znów w komplecie nie odbędzie się też kolejka na zapleczu ekstraklasy, bo na inny termin przełożono mecz Drutex-Bytovii z GKS-em Tychy.

Pilka nozna. Nice I liga. GKS Tychy - Chrobry Glogow. 03.03.2018
 /  fot. Michał Chwieduk  /  źródło: 400mm

Co prawda słupki rtęci idą w górę, ale stan wielu boisk wciąż pozostawia wiele do życzenia, co sprawia, że ligowcy ostatecznie przegrywają z aurą. Klub z Bytowa z prośbą o przełożenie meczu zwrócił się do PZPN już we wtorek. - Jeśli decyzja będzie odmowna, to zapewniam, że boisko będzie uprzątnięte, czyste, ale nie możemy zagwarantować, że bezpieczne. Nie mamy podgrzewanej płyty, dlatego nie będzie miękkie, a twarde i przez to niebezpieczne. Dlatego uważamy, że lepiej sobie odpuścić - tłumaczył na naszych łamach [Janusz Wiczkowski], prezes Drutex-Bytovii.

 

W rytmie disco polo
W Tychach stanowczo sprzeciwiali się przekładaniu meczu, ale już wczoraj przed południem - po tym, jak na Kaszubach wizytował delegat PZPN - stało się jasne, że będą musieli się z tym pogodzić.
- Przygotowywaliśmy się do tego meczu normalnym rytmem. Każdy chciał grać, zarezerwowaliśmy hotel, załatwialiśmy autobus. Zawodnicy są w gazie, zależało im na tym, by to spotkanie się odbyło, ale wyszło inaczej. Cóż, przyjdzie więc moment, kiedy zamiast normalnym rytmem, będziemy musieli grać co trzy dni - przyznaje Krzysztof Trzosek, rzecznik GKS-u, dodając, że decyzja o rozegraniu w weekend ewentualnego „zastępczego” sparingu zapadnie dziś.
Sytuacja tyszan jest o tyle skomplikowana, że przesądzone jest praktycznie, iż przełożyć będą musieli też kolejny ze swoich wiosennych meczów. W myśl terminarza 12 maja na stadion przy ul. Edukacji 7 zawitać miał Raków Częstochowa, tyle że wtedy odbyć ma się tam koncert disco polo. W pewnym momencie więc rozkład jazdy podopiecznych Ryszarda Tarasiewicza stanie się bardzo napięty.

 

Bez potężnego zaplecza
Co jednak mają powiedzieć II-ligowcy? Choć to już drugi weekend marca, część z nich nadal nie doczeka się pierwszego w tym roku meczu o punktu. Przed tygodniem odwołana została cała kolejka. Wczoraj z uwagi na zły stan boisk, PZPN przełożył aż pięć meczów kolejnej: m.in. z udziałem drużyn z makroregionu opolsko-śląskiego. ROW 1964 Rybnik miał grać w Puławach z Wisłą, MKS Kluczbork - w Elblągu z Olimpią, zaś Rozwój Katowice - w Krakowie z Garbarnią.
- Rozumiem Garbarnię. Nam też zależy, by rozgrywać mecze w dobrych warunkach, a nie na błocie. Musimy zdawać sobie sprawę, że kluby na tym poziomie nie mają zwykle potężnego zaplecza i wielu pracowników dbających o murawę. W Krakowie chcą mieć boisko w odpowiednim stanie na dalszą część rundy, nie chcą go teraz zniszczyć, bo by piłka nożna miała sens, nawierzchnia musi być odpowiednia. Musimy się z tym pogodzić, ale żałujemy, bo chcieliśmy grać, a kolejny raz inauguracja nam ucieka. Już minutę po zejściu z czwartkowego treningu rozpoczęliśmy poszukiwania sparingpartnera - powiedział Rafał Bosowski, trener Rozwoju, który szybko umówił grę kontrolną z… MKS-em. Dojdzie do niej już dziś w Kluczborku.

 

Trzy robocze środy
PZPN nie wskazał jeszcze, w jakim terminie odbędzie się przełożona w całości 20. oraz część meczów 21. kolejki. Jak jednak nieoficjalnie usłyszeliśmy, zaległości mają zostać odrobione już w kwietniu. Przypomnijmy, że w myśl ramowego terminarza, jedyną wiosną „roboczą” środą miał być 9 maja. Dziś już wiadomo, że część zespołów będzie miała o dwie więcej. Co najmniej; bo tego, co przyniesie przyszłość, dziś nie jesteśmy w stanie przewidzieć.

 

 


21. kolejka II ligi
Łódzki KS - Gryf Wejherowo - sobota, 13.30, GKS 1962 Jastrzębie - Stal Stalowa Wola - sobota, 14.00, Znicz Pruszków - Błękitni Stargard - niedziela, 12.00, Radomiak - Legionovia - niedziela, 14.00.

Mecze Siarka Tarnobrzeg - GKS Bełchatów, Olimpia Elbląg - MKS Kluczbork, Wisła Puławy - ROW 1964 Rybnik, Garbarnia Kraków - Rozwój Katowice oraz Warta Poznań - Gwardia Koszalin zostały przełożone z powodu złego stanu boisk.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~kokoszUżytkownik anonimowy
~kokosz :
No photo~kokoszUżytkownik anonimowy
Jak w Tychach przegrają z disco polo to ja dziękuje i wysiadam.
9 mar 18:00
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii