Trener na dywaniku u szefa

We wtorek rano prezes Grzegorz Bednarski spotka się z Jurijem Szatałowem. Po rozmowie klub ma opublikować komunikat.

Pilka nozna. Nice I liga. GKS Tychy - Drutex Bytovia Bytow. 19.08.2017
 /  fot. Michał Chwieduk  /  źródło: newspix.pl

Tyszanie po 12 kolejkach zajmują 13 miejsce w tabeli I ligi, a część rywali ma jeszcze w zanadrzu do rozegrania zaległe mecze z minionego weekendu. Taka postawa GKS-u to jedno z większych rozczarowań sezonu. Wzmocniona latem drużyna miała walczyć o awans, a w tej chwili więcej wskazuje na to, że czekać ją może kolejny bój o utrzymanie.

 

Dali zielone światło
- Analizujemy sytuację. Dzisiejszy popołudniowy trening poprowadzi trener Szatałow, ale jutro rano spotykam się z trenerem. Będziemy dyskutować. To będzie trudna, męska, wymagająca rozmowa, z której na pewno coś wyniknie – przekazał nam w poniedziałek Grzegorz Bednarski, prezes GKS-u.
Szef spółki Tyski Sport rozmawiał poważnie z Jurijem Szatałowem już przed dwoma tygodniami, po porażce 0:1 w Łęcznej. Od tamtej pory zespół nie wzbogacił się jednak ani o punkt. Najpierw stracił miano niepokonanego przed własną publicznością, ulegając Pogoni Siedlce (2:3), z kolei w miniony piątek nie sprostał na wyjeździe Miedzi Legnica (1:2).
- Dwa tygodnie temu spotkaliśmy się z trenerem i dyskutowaliśmy. Teraz czeka nas rozmowa w dość mocnym i poważnym tonie. Wyniki muszą bronić trenera. Tak jak powiedziałem kilkanaście dni temu, trener musi być zwycięski. Dziś wyniki są bardzo niezadowalające; nie możemy zaakceptować takiego stanu rzeczy. Trener ma swoją wizję, koncepcję i musi jej bronić. Długo o tym wtedy rozmawialiśmy. Daliśmy mu zielone światło, ale znowu się nie udało. Nie jestem z tego wszystkiego zadowolony – stwierdził prezes Bednarski.

 

Nie do zaakceptowania
Jak to zwykle w przypadku kadrowych zmian bywa, czas miał pracować na korzyść GKS-u. Na razie dzieje się jednak odwrotnie. Drużyna po czterech kolejkach była wiceliderem z dorobkiem 9 punktów, by od tamtej pory sięgnąć po raptem 5 „oczek”, w tym dwa – dzięki szczęśliwym remisom z Ruchem i Podbeskidziem.
- Liczba punktów zdobytych w ciągu ostatnich ośmiu kolejek jest absolutnie niesatysfakcjonująca i nie do zaakceptowania. Myślę, że wtorek może nam dać odpowiedzi na sporo pytań – zadeklarował sternik klubu z Tychów.
GKS – mimo porażki – po piątkowym występie w Legnicy był chwalony przez gospodarzy. Trener Dominik Nowak stwierdził, że tyszanie byli najlepszym przeciwnikiem spośród tych, których tej jesieni gościła „Miedzianka”.
- Każdemu zwycięzcy z łatwością przychodzą słowa pochwały dla zespołu przegranego. To zrozumiałe. Nasza gra – patrząc przez pryzmat całego meczu – nie była jednak optymalna. Wiem, że ten zespół stać na więcej, ale - niestety - nie zostało to udowodnione na boisku. Mamy potencjał do dobrego grania w piłkę, lecz nie pokazaliśmy tego. Sportowe porzekadło mówi, że jesteś tak dobry, jak twój ostatni mecz. Niestety, porażka stanowi ocenę naszej gry – przyznał Grzegorz Bednarski.

 

Latal? Bez komentarza
Po dzisiejszym spotkaniu prezesa z trenerem klub ma opublikować komunikat. Jurij Szatałow do Tychów – zastępując na stanowisku Kamila Kieresia - trafił w listopadzie ub. roku. Jego kontrakt obowiązuje do 30 czerwca 2018. Już dwa tygodnie temu spekulowało się, że do GKS-u przymierzany jest Radoslav Latal, czeski szkoleniowiec, który w sezonie 2015/16 zdobył z Piastem wicemistrzostwo Polski. Spytaliśmy szefa Tyskiego Sportu wprost, czy któryś z działaczy widział się z Latalem. - Nie będę w chwili obecnej komentował żadnych doniesień – usłyszeliśmy w odpowiedzi.
W sobotę GKS zagra u siebie z Puszczą Niepołomice (17.00).

 

Liczba – 31
W tylu meczach Jurij Szatałow poprowadził GKS (11 zwycięstw, 4 remisy, 16 porażek). Czy doczeka spotkania nr 32?

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG :
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
Haha...
Bednarski : Panie Szatałooov...
Szatałow : Słucham panie prezesie...
Bednarski : Zapraszam na mój dywanik... Prędkość, wznoszenie i... odlatujemy :)))
11 paź 17 11:20 | ocena:100%
Liczba głosów:1
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~mateuszUżytkownik anonimowy
~mateusz :
No photo~mateuszUżytkownik anonimowy
Ryba-smierdzi-od-glowy-prezesie
10 paź 17 10:28 | ocena:100%
Liczba głosów:1
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii