Oko na młokosa, który ma to „coś”

Urodzony w 2002 roku Jan Biegański to najmłodszy uczestnik zgrupowania tyszan w Grodzisku Wielkopolskim.

Pilka nozna. Sparing. GKS Tychy - SFC Opava. 02.02.2018
 /  fot. Michał Chwieduk  /  źródło: 400mm

Ma ledwie 16 lat i jest najmłodszym obecnie członkiem drużyny GKS-u. Z I-ligowym zespołem pojechał na zgrupowanie do Grodziska Wielkopolskiego, występuje w sparingach, jego rozwój pilotują kluby z Anglii, jest powoływany do kadry Polski. O kim mowa? O Janie Biegańskim, zawodniku z rocznika 2002, delikatnie wprowadzanym do seniorskiej piłki.

 

- To chłopak bardzo młody, ale o dobrych parametrach fizycznych, solidnych jak na jego wiek gabarytach, z niezłym potencjałem technicznym. Uważam, że stanowi materiał na dobrego piłkarza - z zastrzeżeniem tylko, że jeśli będzie pracował konkretnie, ciężko i systematycznie. A może nawet i bardzo dobrego… - zawiesza głos Ryszard Tarasiewicz, trener GKS-u, pytany przez nas o Jana Biegańskiego.

 

Jak już wspomnieliśmy, 16-latek od dawna znajduje się w notesach skautów klubów z Premier League. Zaliczył już testy w Liverpoolu FC oraz ekipach londyńskich: Arsenalu i Chelsea. W barwach „The Blues” nie ograniczył się tylko do sprawdzianów czy treningów z zespołami z młodzieżowej akademii, ale wystąpił w międzynarodowym turnieju.

 

Biegański jest środkowym pomocnikiem, mogącym występować na pozycjach nr 6, 8 i 10. W poniedziałek w Grodzisku Wielkopolskim, gdzie przebywa z tyszanami na obozie, zastała go miła wieść - został powołany na lutowe zgrupowanie reprezentacji U-16. Jako że GKS nie może narzekać dziś na nadmiar młodzieżowców, nie można wykluczyć, że Biegański już wiosną zadebiutuje w I lidze. W klubie podchodzą jednak do tego ostrożnie.

 

- Chłopak niewątpliwie ma to „coś”. Potencjał jest, lecz to nie wszystko. Są aspekty, które - chcąc grać na najwyższym poziomie - musi poprawić - stwierdza Piotr Mrozek, koordynator sekcji młodzieżowej tyskiego klubu.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~T.H.Użytkownik anonimowy
~T.H. :
No photo~T.H.Użytkownik anonimowy
UKS SPRINT KATOWICE
11 lut 23:20
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii