Negocjacje wcale nie są proste

Przedłużające się próby pozyskania przez tyszan napastnika powodują, że klub nie chce na siłę pozbywać się Dawida Rogalskiego.

Pilka nozna. Puchar Polski. GKS Tychy - Cracovia Krakow. 09.08.2017
 /  fot. Michał Chwieduk  /  źródło: 400mm

Tyszanie jeszcze do soboty przebywać będą na zgrupowaniu w Grodzisku Wielkopolskim. W klubie wciąż rozglądają się za wzmocnieniami, ale mało prawdopodobne, by jakikolwiek nowy zawodnik jeszcze dojechał do zespołu. Zresztą, w grę wchodzi tylko pozyskanie piłkarza „gotowego”, który z miejsca podpisze kontrakt. Testy nie są już przewidziane.

 

Mały wachlarz
- Mamy gorący okres. Prowadzimy rozmowy, jest kilka opcji, chcemy dokonać jeszcze jednego transferu. Interesuje nas gracz ofensywny, napastnik. Nieważne, czy wysoki, czy niski. Byle bramkostrzelny – mówi z uśmiechem Krzysztof Bizacki, doradca zarządu spółki Tyski Sport.

 

Wygląda na to, że upadła już możliwość pozyskania znanego w Polsce rosłego snajpera z Łotwy, Eduardsa Visnakovsa. – Negocjacje i poszukiwania są trudne. Spodziewałem się, że tak będzie, bo wachlarz zawodników gwarantujących jakość i dostępnych na rynku jest mały. Musimy dokonać optymalnego wyboru, zakontraktować kogoś porządnego, który wypali – dodaje Bizacki.

 

Skoro jednak kwestia pozyskania nowego snajpera przeciąga się, w klubie nie spieszą się z rezygnacją z Dawida Rogalskiego. 22-latek, który trafił do Tychów przed sezonem z niższej ligi angielskiej, jesienią nie zadebiutował na zapleczu ekstraklasy i zapadła decyzja, że zimą ma odejść na wypożyczenie. Na razie jednak gra w sparingach i pojechał z zespołem na obóz.

 

- Rozmawialiśmy na jego temat z klubem z drugiej ligi. Na razie jednak nie mamy nowego napastnika, zostali nam Michał Fidziukiewicz i Kamil Zapolnik, dlatego niech Dawid walczy o miejsce. Dysponując trzema napastnikami, nie zamierzamy na siłę jednego z nich się pozbywać. Zwłaszcza że trudno dziś powiedzieć, co wyjdzie nam z planowanego transferu – nie kryje doradca zarządu GKS-u.

 

Ma swoje ambicje
W podobnej sytuacji co Rogalski znalazł się Rafał Dobroliński. 29-latek był jesienią podstawowym bramkarzem GKS-u, ale tej zimy do klubu trafił - na wypożyczenie z Legii Warszawa – Konrad Jałocha, dlatego „Dobro” otrzymał zielone światło na poszukiwanie nowego pracodawcy. Na obóz do Grodziska pojechało jednak czterech golkiperów, w tym i Dobroliński (poza tym jeszcze Jałocha, Oskar Kubik i Marek Igaz).

 

- Mamy dziś czterech bramkarzy, a trener chce, by zostało tylko trzech. Z jednym musimy się pożegnać. Padło na Rafała i on o tym wie. Było kilka zapytań z niższych lig, ale on ma swoje ambicje i chce grać wyżej. Ma jeszcze przez pół roku ważny kontrakt. Pojechał do Grodziska, bo nie chcieliśmy, by ćwiczył osobno czy z rezerwami. Nie o to chodzi. Jest przy drużynie, a wiadomo, że jeśli będzie dobrze przygotowany, to łatwiej będzie mu znaleźć klub – przyznaje Krzysztof Bizacki.

 

Wyjaśniają się za to kwestie przyszłości innych graczy. Remigiusz Szywacz grać będzie w innym I-ligowcu, Stomilu Olsztyn. – Zostanie wypożyczony na rok z opcją powrotu do nas po rundzie wiosennej – informuje „Bizak”. Daniel Duda zakotwiczyć może w II-ligowej Stali Stalowa Wola, a 19-letni Piotr Fortuna próbuje swych sił w III-ligowej Sole Oświęcim.

 

Komentarze (4)

Napisz komentarz
No photo
No photo~Tyscy71Użytkownik anonimowy
~Tyscy71
No photo~Tyscy71Użytkownik anonimowy
do ~Gieksa fan:
No photo~Gieksa fanUżytkownik anonimowy
7 lut 19:19 użytkownik ~Gieksa fan napisał
Tychy spadek. Pewne info!
Ty sie o Tychy nie martw tylko o swoja cyganska drozyne martw cyganie z gejksy
7 lut 19:32 | ocena:100%
Liczba głosów:3
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~fabbioUżytkownik anonimowy
~fabbio
No photo~fabbioUżytkownik anonimowy
do ~Gieksa fan:
No photo~Gieksa fanUżytkownik anonimowy
7 lut 19:19 użytkownik ~Gieksa fan napisał
Tychy spadek. Pewne info!
Gieksa...ekstraklasa albo śmierć! Pewne info!
7 lut 19:30 | ocena:75%
Liczba głosów:4
75%
25%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Gieksa fanUżytkownik anonimowy
~Gieksa fan :
No photo~Gieksa fanUżytkownik anonimowy
Tychy spadek. Pewne info!
7 lut 19:19 | ocena:71%
Liczba głosów:7
29%
71%
| odpowiedzi: 2
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii