W sferze spekulacji, czyli zagadka Bukowej

Wszelkie konkrety, jakie w tym okienku transferowym dotyczą GKS-u Katowice, związane są z rozstaniami. W kwestii „zysków” kibicom pozostają na razie... domniemania.

GKS Katowice - Miedz Legnica
 fot. Lukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

W oczekiwaniu na owe wieści tworzą więc własne „listy życzeń”. Przykładem jest choćby nieoficjalna strona kibicowska „Gieksa.pl”, na której - wśród „pożądanych” zawodników - wymieniani są m.in. Dominik Sadzawicki, Karol Angielski, Artur Siemaszko czy Mateusz Machaj. To ambitne wyzwania dla nowego dyrektora sportowego GKS-u. - Pracujemy nad uzupełnieniami kadry, ale musimy brać pod uwagę budżetowe ograniczenia - tłumaczył niedawno Tadeusz Bartnik. A te ostatnie najwyraźniej nie lokują katowiczan w gronie krezusów. - Przedstawiliśmy Andrei Prokiciowi ofertę przedłużenia kontraktu na warunkach najlepszych, na jakie klub było stać. Jeśli wybrał Stal, to jest to pewna wskazówka co do naszego miejsca na finansowej liście w I lidze - tak dyrektor sportowy GieKSy skomentował informację o tym, że Serb od 1 lipca grać będzie w Mielcu.

 

W kwestii nowych angaży przy Bukowej mówić można co najwyżej o spekulacjach i „sygnałach nieoficjalnych” - albo przypomnieć próby „podejścia” pod konkretnych piłkarzy w poprzednich okienkach transferowych. Dwa lata temu na przykład katowiczanie „pytali” o Jonatana Strausa. Wtedy do wypożyczenia białostoczanina nie doszło, pół roku później zaś GieKSa zakontraktowała Dawida Abramowicza. Teraz Straus - wypożyczony jesienią 2017 z Jagiellonii do Sandecji - wrócić ma na Podlasie po rundzie, której podsumowaniem są ledwie dwa ligowe występy. W Katowicach być może i przydałby się jako konkurent dla Mateusza Mączyńskiego, ale... „Jaga” niekoniecznie musi go chcieć puścić. Po rozstaniu z Piotrem Tomasikiem, Straus może być bowiem alternatywą na lewą obronę dla Guilherme Sityi.

 

Tureckie granie
Skonkretyzowano plan gier kontrolnych GieKSy podczas zgrupowania w Side (3-17.02.). W Turcji katowiczanie zmierzą się z trzecim zespołem węgierskiej ekstraklasy, VSC Debreczyn (7.02.), outsiderem ekstraklasy ukraińskiej, Stalą Kamieńskie (10.02.), wiceliderem „elity” mołdawskiej, Milsami Orhei (13.02.) oraz wiceliderem I ligi słowackiej (drugi poziom rozgrywkowy), SKF Sered (16.02.).

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~X fanUżytkownik anonimowy
~X fan :
No photo~X fanUżytkownik anonimowy
A nie pomyśleliśmy że Andrzej chce wrócić do domu i grać dla kibiców którzy zawsze są z klubem?
5 sty 12:27 | ocena:75%
Liczba głosów:4
25%
75%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~andrzejUżytkownik anonimowy
~andrzej :
No photo~andrzejUżytkownik anonimowy
ja w gks chyba cie poj balo
5 sty 21:45 | ocena:100%
Liczba głosów:3
0%
100%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii