Pewna wygrana w Turcji zespołu z Bukowej

W pierwszym sparingu na zgrupowaniu w Turcji katowiczanie pokonali mocny zespół z węgierskiej ekstraklasy.

Pilka nozna. Nice I liga. GKS Katowice - Stomil Olsztyn. 18.10.2017

Ekipa Jacka Paszulewicza zagrała każdą połowę innym składem. Bardzo udana w wykonaniu piłkarzy GKS-u była druga część spotkania. Dużo akcji ofensywnych i wyraźna przewaga w polu. To zaowocowało bramką w 52 minucie, kiedy Andreja Prokić po podaniu od Łukasza Zejdela dał prowadzenie swojej drużynie. Na 2:0 podwyższył Dawid Plizga po podaniu Oktawiana Skrzecza. Okazji na lepszy wynik nie brakowało, ale piłkarze VSC Debreczyn starali się wybijać piłkę już sprzed własnego pola karnego. Tylko w ostatnich minutach gra rywali zagrażała bramce Abramowicza.

Kolejny mecz w Turcji GKS Katowice zagra 10 lutego z ukraińskim zespołem Stal Kamieńskie.

VSC Debreczyn - GKS Katowice 0:2 (0:0)

0:1 - Prokić, 52 min

0:2 - Plizfa, 70 min

Debreczyn: Szabados - Kuti, Mészáros, Barna, Nagy K. - Bíró, Csősz, Tőzsér, Kusnyír, Sós - Mengolo.

Katowice: Nowak - Mokwa, Kamiński, Klemenz, Plewa - Mandrysz, Goncerz, Kalinkowski, Cerimagić, Błąd - Kędziora. W drugiej połowie zagrali: Abramowicz - Frańczak, Wnuk, Midzierski, Mączyński - Skrzecz, Zejdler, Poczobut, Plizga, Słomka - Prokić