Lekcja numer trzy: Karpaty lepsze od GieKSy

Goście z Ukrainy pokazali piłkarzom GieKSy, że nie jest łatwo strzelić im bramkę.

Sparing: GKS Katowice - Karpaty Lwow
 fot. Rafal Rusek  /  źródło: Pressfocus

Naszym celem na ten sezon jest Liga Europy - mówili w przerwie środowego meczu działacze lwowskiego klubu, który w poprzednich rozgrywkach zajął dziesiąte - ostatnie „bezpieczne” - miejsce w tabeli ojczystej ekstraklasy. Ukraińcy, którzy przebywają na zgrupowaniu w Wodzisławiu, wcześniej ograli już innych pierwszoligowców: Puszczę Niepołomice (1:0) i Zagłębie (2:0).

Starcie przy Bukowej pokazało, że w tych wynikach nie było przypadku. Dobrze zorganizowani w środku pola lwowianie próby konstruowania przez GieKSiarzy akcji ofensywnych likwidowali w zarodku. - Nasze założenia były proste: zagrać głębiej, pozwolić rywalowi „pooperować” piłką i stworzyć coś może z kontry. Nie wyszło, bo zabrakło przeniesienia gry z naszej strefy defensywnej choćby do drugiej linii - analizował Wojciech Kędziora. Katowiczanie w całym spotkaniu nie oddali strzału w światło bramki, a z nielicznymi dośrodkowaniami (ze stałych fragmentów) obaj ukraińscy golkiperzy radzili sobie bez trudu.

Z optycznej przewagi lwowian pod bramką Sebastiana Nowaka też wynikało jednak niewiele. Strzały Tarasa Zawijskiego, Ambrosija Czaczuy i Ołeksija Huculiaka były niecelne, w końcu ten pierwszy - po kapitalnym dograniu Denysa Miroszczniczenki z prawej strony - skierował piłkę do pustej bramki GKS-u. Tej straty - biorąc pod uwagę różnicę dzieląca wczoraj oba zespoły - gospodarze nie byli w stanie odrobić.

W kolejnym meczu kontrolnym GKS zmierzy się 8 lipca na wyjeździe z ekstraklasowym Bruk-Betem Termalica Nieciecza.

 

GKS KATOWICE - KARPATY LWÓW 0:1 (0:0)

0:1 - Chachua, 61 min

GKS Katowice: Nowak - Mokwa (85. Małecki), Kamiński (35. Kalinkowski), Midzierski, Garbacik (46. Frańczak) - Kuliński (62. Zejdler), Klemenz - Mandrysz (62. Jaromin), Foszmańczyk (75. Prokić), Prokić (46. Cerimagić) - Kędziora (46. Goncerz). Trener Piotr MANDRYSZ.

 

Z tej samej kategorii