Dwa mecze, zero goli i bijatyka

Zamiast jechać do Niepołomic, drużyna z Bukowej została w Katowicach, by na sztucznej trawie sprawdzić formę w meczach z II-ligowcami. Oba sparingi trwały po 80 minut i zakończyły się porażkami katowiczan.

GKS Katowice - Radomiak Radom
 fot. Lukasz Sobala  /  źródło: Pressfocus

Zamiast jechać do Niepołomic, drużyna z Bukowej została w Katowicach, by na sztucznej trawie sprawdzić formę w meczach z II-ligowcami. Oba sparingi trwały po 80 minut i zakończyły się porażkami katowiczan.
W prawie wszystkich zimowych sprawdzianach (poza styczniowym z Miedzią Legnica) drużyna trenera Jacka Paszulewicza zdobywała bramki. W sobotę ta sztuka się nie udała. Co prawda w meczu z ROW-em do siatki trafił Tomasz Midzierski, ale sędzia odgwizdał spalonego. Gdy po dośrodkowaniu Roberta Tkocza z wolnego sprytem wykazał się Dawid Gojny, wątpliwości nie było. O ile rybniczan czeka walka o utrzymanie, o tyle w Radomiu mówi się o ataku na I ligę. To było widać po drużynie, która dwukrotnie znalazła sposób na Mateusza Abramowicza. - Graliśmy z silnym zespołem, często będącym w posiadaniu piłki, więc mieliśmy okazję przećwiczyć działania defensywne. Na początku i w końcówce nie ustrzegliśmy się błędów, ale udało nam się wyjść z opresji - cieszył się szkoleniowiec radomian, Jerzy Cyrak, chwaląc też swoją ekipę za reakcję w sytuacji, kiedy starli się Andreja Prokić i Peter Mazan. Efektem tego było spore zamieszanie i przepychanka z udziałem zawodników obu drużyn, z rezerwowymi włącznie. - Tak musi reagować drużyna, która czuje się odpowiedzialna za to, co dzieje się na boisku. Pokazaliśmy, że jeden walczy za drugiego - dosłownie i w przenośni - podkreślił trener Radomiaka.
- Nie takiej gry i nie takich wyników się spodziewaliśmy. Mamy materiał, będziemy go analizować, ale zbyt dużo czasu nam nie zostało - powiedział Jakub Dziółka, asystent trenera Paszulewicza. Mecze te były okazją do sprawdzenia zawodników akademii „Młoda GieKSa”. Szansę występu otrzymali: Artur Grzechynka, Jakub Kantyka, Oliwer Zalewski, Bartosz Szojda, Kordian Podstawa i Tomasz Skiba.

 

 

GKS Katowice - ROW 1964 Rybnik 0:1 (0:0)
0:1 - Gojny, 55 min

 

GKS Katowice - Radomiak Radom 0:2 (0:0)
0:1 - Mazan, 52 min, 0:2 - Agu, 63 min (głową)

 

Z tej samej kategorii