Piotr Koszecki: Spodziewaliśmy się tej decyzji

Szef SK 1964, stowarzyszenia zrzeszającego fanów GieKSy nie jest zaskoczony decyzją administracyjną wojewody śląskiego.

GKS Katowice - Banik Ostrava
 fot. Rafal Rusek  /  źródło: Pressfocus

Dariusz LEŚNIKOWSKI: Wkurzył pana - po raz kolejny zresztą wydany przez wojewodę - zakaz udziału kibiców gości w meczu Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice?
Piotr KOSZECKI: - „Wkurzył” to złe słowo. Spodziewaliśmy się - spoglądając wstecz - takiej decyzji. Nawet nie organizowaliśmy zapisów na ten wyjazd, czekając tylko na moment jej wydania.

Nienormalność króluje?
Piotr KOSZECKI: - Myślę, że póki stadiony obu klubów są w stanie, w jakim są - a fatalna infrastruktura to główny argument wojewody na uzasadnienie jego decyzji - kibice GKS-u meczu swej drużyny w Sosnowcu nie zobaczą. I odwrotnie oczywiście. Proszę zwrócić uwagę, że ten stan trwa już od 2,5 roku. Może gdyby jeszcze przyszło nam zagrać w rozgrywkach nie PZPN-owskich, ale prowadzonych przez „Ekstraklasę” SA, nacisk na wojewodę i policję byłby większy, a i decyzja inna. Ale na razie nie widzę szans na to, by coś się zmieniło. I naprawdę nie wiem, dlaczego akurat animozje na linii Sosnowiec - Katowice wyniesione zostały do rangi uniemożliwiającej udział obu grup kibicowskich w widowisku sportowym....

Może dlatego, że owe 2,5 roku temu podczas meczu przy Bukowej „było gorąco” między fanami.
Piotr KOSZECKI: - Było, owszem. I pewnie przy każdej następnej okazji też nie uniknęlibyśmy wzajemnych „uszczypliwości”, wulgaryzmów. Ale gdyby zawsze patrzeć na bliższą bądź dalszą przeszłość, żaden mecz w Polsce nie mógłby się odbywać z dwiema zantagonizowanymi grupami kibiców. Bo każda międzyklubowa rywalizacja ma w swej historii jakiś konfliktowy incydent. A jednak fani jeżdżą po kraju na mecze wyjazdowe.

 

Komentarze (6)

Napisz komentarz
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG :
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
Delikatnie ujęte p. Piotrze.
Zwróciłbym tylko uwagę że na jedną rzecz...
Od czasów awansu ZS do 1 ligi pierwszy mecz w Katowicach odbył się z udziałem gości z "zagranicy".
Na owym pamiętnym meczu miałem zaszczyt być i widziałem tą akcję kibiców gości którzy zmusili jednego z kibiców gospodarzy do rozebrania się "do rosołu". Po owym incydencie zaczęło się piekło na stadionie z udziałem obu grup skaczących sobie do gardeł. Przypuszczam że gdyby nie ów prowokacja ze strony kiboli ZS nie byłoby całego zamieszania. Kolejny mecz w Sosnowcu odbył się już bez udziału kibiców gości. Prezes ZS p. Jaroszyński wysłał wówczas taki sam wniosek argumentując to obawą o rozróby kibiców przyjezdnych. Trochę głupio to brzmiało zwłaszcza że ta pierwsza rozróba była zainicjowana przez Jego, sosnowieckich kibiców. Kolejny dowód swojego podziękowania za gościnę sosnowieccy kibice pokazali w Zabrzu próbując przemycić środki pirotechniczne. Proszeni o poddanie się rewizji zaczęli stawiać się do ochrony co skończyło się dewastacją części stadionu i ogrodzenia przy bramie wejściowej, podpaleniem dachu przybocznej hali sportowej oraz licznymi aresztowaniami tychże "zagranicznych" kiboli. Na kolejny wspólny mecz obu ekip czekam z niecierpliwością ale czy się doczekam ? Bardzo w to wątpię. Dziękuję za uwagę.
9 wrz 17 01:13 | ocena:100%
Liczba głosów:4
100%
0%
| odpowiedzi: 3
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Goliat ZSUżytkownik anonimowy
~Goliat ZS
No photo~Goliat ZSUżytkownik anonimowy
do ~HAnyseKSG:
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
9 wrz 17 01:13 użytkownik ~HAnyseKSG napisał
Delikatnie ujęte p. Piotrze.
Zwróciłbym tylko uwagę że na jedną rzecz...
Od czasów awansu ZS do 1 ligi pierwszy mecz w Katowicach odbył się z udziałem gości z "zagranicy".
Na owym pamiętnym meczu miałem zaszczyt być i widziałem tą akcję kibiców gości któ
Po pierwsze to co kibic Gieksy robił w sektorze Zagłębia się pytam. Ciekawy jestem jak zostałby potraktowany kibic Zagłębia w sektorze Gieksy. A co do Zabrza to była zorganizowana prowokacja zarządu Górnika i ochrony. Trzymanie nas godzinę pod stadionem(nie można było iść nawet do kibla się wylać),zaczepki ze strony ochrony i wpuszczanie takiej grupy kibiców dopiero 20 min przed meczem ze szczegółową rewizją. Więc nie pisz Hanysek że to wina tych jak to określasz z zagranicy bo nie widziałeś jak było. Każdego by to wkurzyło.
9 wrz 17 08:17 | ocena:80%
Liczba głosów:5
20%
80%
| odpowiedzi: 2
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Goliat ZSUżytkownik anonimowy
~Goliat ZS :
No photo~Goliat ZSUżytkownik anonimowy
Posłuchaj Hanysek i pomyśl bo to nie boli jak sam wiesz.Czy sektor kibiców zwaśnionych stron jest miejscem na odwiedziny rodzinne czy może być potraktowane jako prowokacja jednej ze stron. Po drugie oczywiście że w Zabrzu byla ta sama ekipa bo zwykle na wyjazdy jeżdżą te same osoby tak jest zresztą wszędzie. A po trzecie race to był tylko pretekst bo wasza ekipa tez na wyjazdy jeździ z racami. Co do noży i innych narzędzi to chyba za dużą masz wyobraźnię bo na pewno tego nie widziałeś. Przemyśl to wszystko. Ale z tego co widzę to jesteś kibicem internetowym ana mecze chodzisz tylko jako widz. Popatrzysz, posłuchasz, resztę gdzieś przeczytasz a potem się napinasz w Internecie i tylko podjudzasz atmosferę. Pozdrawiam Cię młody chłopczyku.
9 wrz 17 10:17 | ocena:75%
Liczba głosów:4
25%
75%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii