Dariusz Motała: Nie chcemy zatrutych jabłek

- Sprowadzamy piłkarzy, który mają do spełnienia określoną rolę i pasują do koncepcji gry pod dany styl. Nie można jednak mówić, że pozyskaliśmy latem takich sobie zawodników – przekonuje menedżer GKS-u Katowice.

Mokwa
 /  fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

Leszek BŁAŻYŃSKI: Obrona GieKSy została zbudowana na nowo. Zamiast Tomasza Wisio jest Tomasz Midzierski. Opisał go pan jako doświadczonego gracza z dobrymi warunkami fizycznymi, ale również taką samą charakterystykę miał Wisio, który mocno rozczarował.
Dariusz MOTAŁA: - Midzierski jest trochę młodszy, poza tym zna specyfikę pierwszej ligi. Przez ostatnie cztery sezony grał w Miedzi, która co rok jest w gronie kandydatów do awansu. Drużyna z Legnicy w ostatnich rozgrywkach straciła najmniej bramek, a Midzierski był liderem tego bloku defensywnego. To przydatny gracz, który będzie wzmocnieniem zespołu i wiele wskazuje na to, że zostanie podstawowym zawodnikiem.

Jego partnerem na środku obrony będzie Lukas Klemenz?
Dariusz MOTAŁA: - To możliwe. Midzierski ma doświadczenie, a Lukas to perspektywiczny zawodnik. Klemenza chcieliśmy pozyskać już rok temu. Trafił do Olimpii Grudziądz, bo miał tam zagwarantowaną grę a u nas nie był wtedy piłkarzem pierwszego wyboru. W tej drużynie prezentował się bardzo solidnie. Brakowało nam w zespole gracza, który ma odpowiednie warunki fizyczne, gra twardo i nie obawia się ostrych starć.

Na lewej obronie Dawida Abramowicza zastąpił Mateusz Mączyński, który jednak w GKSie Tychy nie był kluczowym zawodnikiem.
Dariusz MOTAŁA: - Nie zakładaliśmy odejścia Dawida. Mateusz, który pracował już z trenerem Mandryszem, miał rywalizować z Abramowiczem o miejsce w składzie. Stało się inaczej, bo Abramowicz wybrał grę w tyskim zespole. Obecnie na lewej defensywie Mączyński ma konkurenta w postaci Łukasza Zejdlera, który dobrze wypadł na tej pozycji w sparingu z Termaliką. Zejdler nadal będzie sprawdzany na boku obrony i jeśli ten eksperyment wypali, nie będziemy już szukać następnego lewego defensora. Chociaż obserwujemy jednego z graczy, który mógłby przenieść się na Bukową.

Zamiast Alana Czerwińskiego jest Tomasz Mokwa. On jednak wiosną był w Piaście w głębokiej rezerwie.
Dariusz MOTAŁA: - Ale to piłkarz, który w ostatnich sezonach grał w ekstraklasie. Mimo że w minionych rozgrywkach nie był pierwszoplanową postacią jest wartościowym zawodnikiem. Czerwiński zrobił ogromne postępy za kadencji Jerzego Brzęczka, ale Tomek Mokwa jest w stanie go zastąpić. To podobny typ piłkarza, który ma także inklinacje do gry w ofensywie. Razem z Piastem zdobył wicemistrzostwo Polski, ma już pewne doświadczenie i widać, że bardzo chce wrócić do ekstraklasy. Zależało mu na tym, aby grać w GieKsie i błyskawicznie doszliśmy do porozumienia.

Kolejny nowy nabytek, czyli Wojciech Kędziora, to bardzo wiekowy gracz.
Dariusz MOTAŁA: - Z Wojtkiem, podobnie jak z Lukasem Klemenzem, rozmawialiśmy już rok temu. Złożyliśmy mu propozycję gry, ale zdecydował się przedłużyć umowę w Termalice. Trener Mandrysz pracował z nim w Niecieczy, ale również w Piaście. Kędziora ma swoje lata, ale jest w dobrej formie fizycznej.

Plusem tego okienka jest to, że udało wam się zatrzymać Mateusza Abramowicza.
Dariusz MOTAŁA: - Mateuszem interesowały się kluby ekstraklasy, ale został w Katowicach. Trener jest zadowolony, bo ma w kadrze Abramowicza i Sebastiana Nowaka. O obsadę bramki jesteśmy spokojni.

Kibiców uradował powrót Dawida Plizgi. Dlaczego akurat on?
Dariusz MOTAŁA: - Dawid jest w kluczowym momencie swojej kariery, którą zaczynał przy Bukowej. Wraca do GieKSy i każdy ma wobec niego oczekiwania. Chcieliśmy mieć w drużynie uniwersalnego piłkarza. Dawid sprawdza się jako napastnik, zawodnik ustawiony za plecami snajpera, czy na skrzydłach.

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~stoo1964Użytkownik anonimowy
~stoo1964 :
No photo~stoo1964Użytkownik anonimowy
Nie strasz , nie strasz bo się ...
Liga wszystko zweryfikuje , ale już widać ze obrona jest wiele lepsza niż przed rokiem , a i Plizga Nas jeszcze zaskoczy .
13 lip 17 10:21 | ocena:100%
Liczba głosów:1
100%
0%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~FANUżytkownik anonimowy
~FAN
No photo~FANUżytkownik anonimowy
do ~stoo1964:
No photo~stoo1964Użytkownik anonimowy
13 lip 17 10:21 użytkownik ~stoo1964 napisał
Nie strasz , nie strasz bo się ...
Liga wszystko zweryfikuje , ale już widać ze obrona jest wiele lepsza niż przed rokiem , a i Plizga Nas jeszcze zaskoczy .
w zeszłym sezonie pierwsza liga zweryfikowała niejakiego Plizge....i też GKS Katowice
13 lip 17 11:48
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~FANUżytkownik anonimowy
~FAN :
No photo~FANUżytkownik anonimowy
Dawid Plizga, wolne żarty....GKS znów obejdzie się smakiem, polityka transferowa to dramat....
13 lip 17 10:02
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii