GKS Katowice musiał uznać wyższość piłkarzy Jana Urbana

W meczu kontrolnym rozegranym we Wrocławiu GieKSa przegrała z Śląskiem. Świetny mecz rozegrał, pozyskany niedawno przez wrocławian, Jakub Kosecki.

Slask Wroclaw - GKS Katowice
 fot. Marcin Karczewski  /  źródło: Pressfocus

Jan Urban na pierwszy sparing w okresie przygotowawczym do sezonu 2017/18 desygnował jedenastkę z pięcioma nowymi piłkarzami w składzie. Byli to: Słowik, Cotra, Chrapek, Kosecki i Piech.

Wrocławianie, zasileni świeżą krwią, od razu przystąpili do ataków, chcąc narzucić przeciwnikowi swój styl gry. Pierwszą dobrą szansę miał Chrapek, potem blisko gola był również Pich, a pod koniec pierwszej połowy- Madej. WKS miał przewagę i znacznie częściej znajdował się z piłką w pobliżu pola karnego rywali. Podopieczni trenera Mandrysza w pierwszej połowie nie zmusili Słowika do interwencji.

Gdy wydawało się, że na przerwę obie drużyny zejdą przy bezbramkowym remisie, WKS przeprowadził jeszcze jedną ofensywną akcję. Pich przytomnie dograł do Piecha, który został sfaulowany w polu karnym. Sędzia wskazał na 11. metr, a rzut karny wykorzystał Kosecki, mocnym strzałem pod poprzeczkę. Kosa - witamy we Wrocławiu!

Tak samo mocno jak Śląsk zakończył I połowę, tak rozpoczął drugą. Prowadzenie podwyższył Madej, dokładnie uderzając z pierwszej piłki po zagraniu Picha. Po drugim golu dla gospodarzy mecz bardziej się "otworzył". Obie ekipy stwarzały sobie okazje podbramkowe, ale żadna z nich nie była na tyle dogodna i skutecznie rozwiązana, by kibice zgromadzeni na trybunach Oporowskiej (około tysiąc osób) zobaczyli trzecią bramkę.

Świetną akcję na ustalenie wyniku meczu miał w końcówce Kosecki. Skrzydłowy nie zdecydował się na podanie do Piecha, lecz został sfaulowany w polu karnym. A przynajmniej tak wydawało się większości ludzi na stadionie. Sędzie orzekł inaczej i nie podyktował drugiej w meczu "jedenastki". Tym samym WKS zwyciężył 2:0.

 

ŚLĄSK WROCŁAW - GKS KATOWICE 2:0 (1:0)

1:0 - Kosecki, 45 min (karny)

2:0 - Madej, 48 min

 

Śląsk Wrocław: Słowik - Dankowski, Pawelec, Celeban, Cotra (73. Chrapek) - Chrapek (46. Tarasovs), Madej (59. Skrzecz), Riera (46. Augusto), Pich, Kosecki (80. Madej) - Piech

GKS Katowice: Wierzbicki – Abramowicz D., Cerimagić, Frańczak, Gonczerz – Kamiński, Klemenz, Lebedyński, Midzierski, Słomka - Zejdler (druga połowa: Główka - Foszmańczyk, Garbacik, Kalinkowski, Kędziroa, Kulińksi, Mandrysz, Mączyński, Pielorz, Prokić, Szołtys)

 

Z tej samej kategorii