GieKSa poleci do Turcji. Znamy plan przygotowań katowiczan do rundy wiosennej

W ramach przygotowań do rundy wiosennej I ligi piłkarze GKS-u Katowice wylecą w lutym na zgrupowanie do Turcji. Zespół zagra tam 3-4 sparingi.

GKS Katowice - Miedz Legnica
 fot. Łukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

GKS co prawda piłkarski rok zakończył 25 listopada skromnym zwycięstwem (1:0) nad Miedzią Legnica, to zawodnicy Piotra Mandrysza wciąż trenują. 11 grudnia  piłkarze - po zakończeniu gali "Złotych Buków" udają się na prawie miesięczny urlop. Do zajęć wrócą 13 stycznia.

 

Znamy już plan przygotowań zespołu do rundy wiosennej. Pierwszy sparing katowiczanie rozegrają 20 stycznia z ROW-em Rybnik. Później GieKSa podejmie Miedź Legnica (27 stycznia) oraz czeski MFK Frydek-Mistek (2 lutego). Następnie zawodnicy i sztab szkoleniowy udadzą się na dwutygodniowe zgrupowanie do Turcji (3-17 lutego). Ich bazą będzie miejscowość Side. - Chcemy zapewnić piłkarzom optymalne warunki przygotowań do nowej rundy, dlatego zespół uda się do Side. Planujemy, że na miejscu rozegra trzy lub cztery sparingi. Wyjazd do Turcji będzie możliwy dzięki temu, że postanowiliśmy zrezygnować z organizacji pierwszego zimowego zgrupowania - tłumaczy dyrektor sportowy GKS-u, Tadeusz Bartnik.

 

Ostatnim sparingiem przed wznowieniem rozgrywek I ligi będzie mecz z Rozwojem Katowice 24 lutego. Pierwszy mecz rundy wiosennej - 3 marca z Puszczą Niepołomice.

Z tej samej kategorii