Podglądali się nawet w Turcji. GieKSa i Raków dobrze się znają

GKS Katowice i Raków Częstochowa mierzą wysoko, a w realizacji marzeń i planów pomóc udana (opóźniona) inauguracja. – Znamy się na wylot – mówi trener katowiczan, Jacek Paszulewicz.

Miedz Legnica - GKS Katowice
 fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

Oba zespoły miały ciut więcej czasu na przygotowania do sobotniego hitu Nice I ligi. Zarówno GKS, jak i Raków mają szerokie i wyrównane kadry, ale trener gospodarzy nie uważa, że któraś ze stron zaskoczy przeciwnika. – Gra Rakowa jest dość przewidywalna, jak i sposób gry, który ja preferuję. Oba zespoły znają się na wylot, bo oglądaliśmy nawzajem swoje sparingi na obozie w Turcji. Myślę, że tutaj za dużo zaskoczeń nie będzie. Tylko stan zdrowotny może wprowadzić pewną wątpliwość. Uważam, że Raków troszeczkę zmieni koncepcję grania pod kątem GKS-u Katowice, nie będzie grał tak odważnie, nie rzuci się na nas, jak to robił w meczach sparingowych, nie zagra tak otwartej piłki. Przyjadą do Katowic z pewnym respektem – stwierdza trener Jacek Paszulewicz.

 

Kogoś trzeba skreślić

Jak podkreśla szkoleniowiec. także w ekipie gospodarzy panuje spora rywalizacja o miejsce w wyjściowym składzie w sobotnim meczu przy Bukowej. – Kadra jest szeroka, a różnice między poszczególnymi piłkarzami są tak minimalne, że ktoś, kto nie złapie się do składu może nie załapać się do kadry meczowej. Układam plan pod każdy mecz i dziś może piłkarz nie zagrać, ale za tydzień będzie mi niezwykle potrzebny. Nikt tutaj nie będzie grał za nazwiska. Moi zawodnicy wiedzą, że obowiązuje zasada „jesteś tak dobry, jak twój ostatni mecz”. Może i wyklarowała mi się „jedenastka” na mecz z Rakowem, ale po sobotnim spotkaniu dalej jest życie i każdy będzie potrzebny – dodaje szkoleniowiec klubu z Katowic.

 

Konfliktów nie było

Przy Bukowej wcale nie byli zadowoleni z faktu, że do wiosennych rozgrywek na zapleczu ekstraklasy przystępują dopiero w ten weekend, mimo że teoretycznie czasu na przygotowanie się do ligi było więcej. – Byliśmy gotowi na inaugurację. Teraz może nam przyjść rozgrywać kolejki co trzy dni, bo z powodu powołań niektóre następne mecze mogą się nie odbyć. Stało się, jak się stało musimy się bić od drugiej kolejki i tyle. Z Rakowem rozegramy jeden, jedyny mecz i to jest czas, żeby wykorzystać te 90 minut jak najlepiej. Motywować nikogo nie trzeba, bo przyjeżdża mocny Raków. Chcemy zdobyć komplet punktów, ale gra się tak, jak przeciwnik pozwala. Po meczu zobaczymy na ile nam Raków pozwoli – uważa Paszulewicz, który tuż po przyjściu do śląskiego klubu zapowiadał... rychłe narzekania ze strony swoich piłkarzy. – Na pewno zawodnicy mieli problemy w pierwszych trzech tygodniach. Nie ma co ukrywać to nie był dla nich przyjemny czas. Nie było im łatwo. Sam zakładałem, że wtedy pojawią się kontuzje lub sytuacje konfliktowe. Cieszy mnie to, że praktycznie tego nie było i w tej chwili zawodnicy są gotowi do rytmu meczowej i zniecierpliwieni, bo pierwsza kolejka wiosenna nam uciekła. Byliśmy trochę rozczarowani. Nieudany ostatni sparing był dla nas zimnym, ale dobrym prysznicem – kończy szkoleniowiec GieKSy.

 

Przypuszczalne składy

GKS: Nowak – Frańczak, Midzierski, Klemenz, Mączyński – Skrzecz, Zejdler, Poczobut, Cerimagić, Błąd – Kędziora. Trener Jacek PASZULEWICZ.

RAKÓW: Szumski – Formella, Kościelny, Niewulis, Góra, Malinowski – Oziębała, Radwański, Łabojko – Zachara – Czerkas. Trener Marek PAPSZUN.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~nazgarotUżytkownik anonimowy
~nazgarot :
No photo~nazgarotUżytkownik anonimowy
Obstawiam zwycięstwo Rakowa po mało porywającym widowisku. Ta drużyna w tym sezonie i tak jest spisana na straty.
10 mar 13:38 | ocena:100%
Liczba głosów:3
0%
100%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
do ~nazgarot:
No photo~nazgarotUżytkownik anonimowy
10 mar 13:38 użytkownik ~nazgarot napisał
Obstawiam zwycięstwo Rakowa po mało porywającym widowisku. Ta drużyna w tym sezonie i tak jest spisana na straty.
2-1 dla GieKSy
I jak tam, nie ob€sr@łeś sobie majteczek ? :)))
14 mar 10:02 | ocena:100%
Liczba głosów:1
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii