25 i... wolne miejsca

Informowaliśmy już wczoraj - przytaczając uzasadnienie tej decyzji, przedstawione przez trenera Jacka Paszulewicza - że na obozie GieKSy w Turcji zabraknie Petra Szulka i Pawła Szołtysa.

Miedz Legnica - GKS Katowice
 fot. Rafal Rusek  /  źródło: Pressfocus

Szanse obu zawodników na wiosenne występy w drużynie z Bukowej były niewielkie, stąd taka, a nie inna decyzja szkoleniowca. - Jestem szczery z zawodnikami, bo przecież widzę, czy ktoś ma szansę odnaleźć się w systemie 1-4-1-4-1: niewielu trenerów nim gra. Mówię więc otwarcie: „Będziesz mieć problem z minutami. Jeżeli stać cię na to, by przesiedzieć pół roku w GKS-ie Katowice na ławce, to będzie to twój problem z władzami klubu, nie ze mną”. Ale na razie jest otwarte okienko, więc być może ktoś z tych zawodników zdecyduje się na szukanie szansy gdzie indziej - tak opiekun katowickiej drużyny streszczał nam swój przekaz do piłkarzy.
Z grona młodzieży, trenującej w styczniu pod okiem sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny, do Side leci Patryk Wnuk. Za parę dni - po otrzymaniu paszportu - dołączyć ma też do starszych kolegów Szymon Małecki. Z kolei Bartosz Marchewka, któremu trenerzy przyglądali się w ostatnich dniach, wiosną „grania” szukać będzie raczej w macierzystym Rozwoju. W sumie na liście uczestników zgrupowania znajduje się 25 nazwisk zawodników, ale... niewykluczone, że lada chwila dopisane zostanie kolejne; raczej piłkarza na testy jednak, niż już zakontraktowanego. Wiadomo też, że GieKSiarze „zabukowane” mają w hotelu w Side również miejsca dla tych, którzy - po „zamknięciu” kadr przez kluby ekstraklasowe - mogliby dołączyć do nich w trakcie ich pobytu w Turcji
Pierwszy sparing - z VSC Debreczyn - GKS zagra w środę.

 

 

Kadra GKS-u na zgrupowanie w Side:
bramkarze: Mateusz Abramowicz, Sebastian Nowak, Maciej Wierzbicki; obrońcy: Adrian Frańczak, Mateusz Kamiński, Lukas Klemenz, Mateusz Mączyński, Tomasz Midzierski, Tomasz Mokwa, Dalibor Pleva, Wojciech Słomka, Patryk Wnuk; pomocnicy: Adrian Błąd, Armin Cerimagić, Tomasz Foszmańczyk, Bartłomiej Kalinkowski, Rafał Kuliński, Paweł Mandrysz, Dawid Plizga, Bartłomiej Poczobut, Oktawian Skrzecz, Łukasz Zejdler; napastnicy: Grzegorz Goncerz, Wojciech Kędziora, Andreja Prokić.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~RipUżytkownik anonimowy
~Rip :
No photo~RipUżytkownik anonimowy
Najsłabsza formacja to obrona szczególnie boki mokwa franczak i reszta
3 lut 10:31 | ocena:80%
Liczba głosów:5
80%
20%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii