Zamknięty sparing zespołów Mandrysza i Probierza

„GieKSa” zmierzy się dzisiaj z Cracovią. Niestety spotkania nie zobaczą kibice ani dziennikarze. Tak sobie zażyczył trener „Pasów”.

Dalibor Pleva
 /  fot. Łukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

Pierwotnie drużyna miała w niedzielę grać na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec. Spotkanie ligowe zostało przesunięte na 13 września ze względu na powołania piłkarzy do reprezentacji. Z katowickich graczy to wyróżnienie spotkało Pawła Mandrysza. Syn szkoleniowca otrzymał nominację do kadry U-21. W czwartek zagrał w turnieju Elite League w Rzeszowie przeciwko Szwajcarom. Mandrysz rozegrał całą drugą połowę a mecz zakończył się bezbramkowym remisem. We wtorek biało-czerwoni zmierzą się w Imoli z Włochami.

 

To była prośba Probierza
„GieKSa” przerwę w rozgrywkach ligowych wykorzystuje między innymi na zgranie nowych nabytków. Temu ma też służyć sobotni sparing z Cracovią. Test-mecz początkowo miał odbyć się w Rybniku-Kamieniu i miał być otwarty dla mediów i kibiców. Zmieniono jednak lokalizację starcia. Poza tym na prośbę trenera „Pasów” Michała Probierz spotkanie będzie zamknięte zarówno dla dziennikarzy, jak i fanów. Szkoda, że kibice nie zobaczą ciekawie zapowiadającej się konfrontacji.

 

Pleva i Błąd
W katowickim zespole zabraknie dzisiaj Tomasza Foszmańczyka. Rozgrywający leczy uraz kręgosłupa i nie trenuje z zespołem. Pod znakiem zapytania stoi występ Mateusza Kamińskiego, który także zmaga się z kontuzją. Po raz pierwszy w katowickim zespole zagrają niedawno pozyskani zawodnicy: Dalibor Pleva (na zdjęciu z lewej) i Adrian Błąd. Słowak, który ostatnio grał w Bruk-Becie Termalice Nieciecza, to uniwersalny gracz. - Dalibor może grać zarówno na bokach obrony, jak również na pozycji defensywnego pomocnika i na stoperze. Jest ogranym, doświadczonym graczem, który zna smak polskiej ligi – przyznaje trener Piotr Mandrysz. Adrian Błąd ma nawet swoim koncie więcej rozegranych spotkań w ekstraklasie. W najwyższej klasie rozgrywkowej grał w 77 meczach, przy 48 Plevy. Słowak jednak sporo występów zaliczył wcześniej w słowackiej ekstraklasie. Pomocnik w ostatnim sezonie był w Arce Gdynia, gdzie został wypożyczony z Zagłębia Lubin.

 

Opłacalny trójpak
Tymczasem klub rozpoczął sprzedaż wyjątkowego pakietu biletów na mecze ligowe GKS-u, który zawiera wejściówki na trzy najbliższe spotkania, z Chrobrym Głogów (23.09), Stomilem Olsztyn (7.10) oraz Ruchem Chorzów (21.10).
Pakiet łączonych wejściówek kosztuje: 50 zł (Trybuna Główna) oraz 40 zł („Blaszok”). Z kolei trójpaki ulgowe kosztują 20 złotych. Zakupić można je wyłącznie w sklepie „Strefa GieKSy” na Stadionie Miejskim a oferta przeznaczona jest dla posiadaczy Kart Kibica.
- Choć mecz derbowy z Ruchem odbędzie się dopiero 21 października, zainteresowanie tym spotkaniem już teraz jest bardzo duże. Sprzedaż biletów na to spotkanie chcemy rozpocząć jak najwcześniej, doceniając fanów, którzy regularnie przychodzą na nasz stadion. Po konsultacjach z kibicami proponujemy pakiet biletów na trzy mecze, gwarantujący wejście na spotkanie derbowe, na które kibice czekają od 14 lat. Oczywiście nie zapominamy też o czekającym nas już 9 września meczu z Wigrami. Najmłodsi kibice GieKSy będą mogli zobaczyć zupełnie za darmo - mówi Rafał Kędzior, kierownik Działu Marketingu GKS-u.

 

Komentarze (11)

Napisz komentarz
No photo
No photo~Big Ben Użytkownik anonimowy
~Big Ben
No photo~Big Ben Użytkownik anonimowy
do ~Katowiczanin :
No photo~Katowiczanin Użytkownik anonimowy
2 wrz 17 13:28 użytkownik ~Katowiczanin napisał
Po pierwsze to ja widzę Mateusz, a nie Marcin. Po drugie to większym problemem jest to, że Probierz zamyka sparingi! Co to za jaja!


Włącz myślenie, bo masz z tym problem. Zobacz sobie z prawej strony, o której ten artykuł został zamieszczony na stronie. To było rano! A teraz koło fotki autora jest godzina 13.27. Mówi ci to coś? Po prostu zorientowali się, że jest błąd i poprawili. Kup gazetę, zobaczysz jakie tam jest imię. Tam się nie da robić poprawek.
2 wrz 17 13:48 | ocena:63%
Liczba głosów:8
63%
38%
| odpowiedzi: 2
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~PoprawkaUżytkownik anonimowy
~Poprawka :
No photo~PoprawkaUżytkownik anonimowy
Blazynski ,Marcin gra w Niemczech ,ten z Katowic to Mateusz.Pisz może jednak o "trupach"z Chorzowa.Sporo tam jest i będzie do sprzątania ze spadkiem sportowym i upadkiem klubu włącznie.
2 wrz 17 09:23 | ocena:60%
Liczba głosów:10
60%
40%
| odpowiedzi: 10
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Big Ben Użytkownik anonimowy
~Big Ben
No photo~Big Ben Użytkownik anonimowy
do ~Poprawka:
No photo~PoprawkaUżytkownik anonimowy
2 wrz 17 09:23 użytkownik ~Poprawka napisał
Blazynski ,Marcin gra w Niemczech ,ten z Katowic to Mateusz.Pisz może jednak o "trupach"z Chorzowa.Sporo tam jest i będzie do sprzątania ze spadkiem sportowym i upadkiem klubu włącznie.
Akurat ten "dziennikarz" w każdym tekście sadzi "babole", więc mnie to już nie dziwi. Chociaż wypadałoby sprawdzić imiona zawodników.
2 wrz 17 10:16 | ocena:57%
Liczba głosów:7
57%
43%
| odpowiedzi: 9
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii