Górnik chce Goncerza!

Nowy szkoleniowiec szuka w pierwszej kolejności napastnika. A ten, który przy Bukowej już jest, interesuje z kolei innych.

GKS Katowice - Puszcza Niepolomice
 /  fot. Rafal Rusek  /  źródło: Pressfocus

GieKSa rozpoczęła już co prawda zimowe przygotowania, a nowy trener Jacek Paszulewicz jest po indywidualnych rozmowach z czołowymi piłkarzami, ale regularna praca w katowickim zespole rozpocznie się dopiero po zaplanowanych na weekend badaniach wydolnościowych i szybkościowych, które przeprowadzi profesor Zbigniew Jastrzębski. Później szkoleniowiec chce przynajmniej przez dwa tygodnie uważnie przyglądać się wszystkim – bez wyjątku – zawodnikom znajdującym się w klubowej kadrze. A to oznacza, że przynajmniej na razie, pod uwagę nie będzie brany 31-letni napastnik Dalibor Volas, którego ostatnim pracodawcą była Sparta Rotterdam. Przyjazd Słoweńca na testy był awizowany przy Bukowej już od jakiegoś czasu, ale okazało się, że rozmowy byłyby możliwe tylko wówczas, gdyby w klubowym budżecie zwolniły się środki na jego płacę – wysoką – po transferach z GieKSy.
Podobno nowy szkoleniowiec katowiczan chętnie wznowiłby współpracę z Karolem Angielskim, którego z powodzeniem prowadził w Olimpii Grudziądz, ale menedżer zawodnika wykluczył powrót 22-letniego atakującego na pierwszoligowe boiska. W zaistniałej sytuacji wybór katowiczan - którzy nie ukrywają, że poszukują napastników - może paść na Michała Żebrakowskiego, który jesienią nie przebił się do składu ekstraklasowej Arki Gdynia. Wedle ustaleń „Sportu” 21-latek już latem znajdował się na liście życzeń trenera (wówczas jeszcze Olimpii) Paszulewicza.
Czy wzmożone poszukiwania goleadorów – a wedle naszych informacji nowy szkoleniowiec klubu z Bukowej życzyłby sobie przede wszystkim napastnika potrafiącego, w odróżnieniu od Wojciecha Kędziory, grać nie tylko tyłem do bramki (a przede wszystkim bardziej mobilnego i bramkostrzelnego; stąd raczej wykluczony jest powrót Mikołaja Lebedyńskiego) – oznaczają kłopoty Grzegorza Goncerza? Tego nikt z GieKSy nie chce potwierdzić, mimo że „Gonzo” już dawno przestał być pupilem katowickich kibiców. Skądinąd wiadomo, że gdyby byłemu królowi pierwszoligowych strzelców groziła ława, czy wręcz trybuny w Katowicach, wcale nie musiałby godzić się na takie rozwiązanie. Z prostego powodu – „Sport” dowiedział się, że w swoim zespole Goncerza chętnie widziałby Veljko Nikitović z Górnika Łęczna. Pytanie tylko, czy zespół z Lubelszczyzny byłby w stanie zaspokoić finansowe oczekiwania 30-latka, który przy Bukowej ma kontrakt ważny jeszcze przez półtora roku. I twardo – podobno – deklaruje walkę o powrót o powrót do wyjściowej jedenastki GieKSy.
Jako ciekawostkę warto odnotować, że klub z Łęcznej jeszcze kilka dni temu zainteresowany był zatrudnieniem... trenera Paszulewicza. Nie można więc wykluczyć, że skoro nie zrealizował tego transferowego celu, zintesyfikuje starania o doświadczonego napastnika z Bukowej.

 

Komentarze (4)

Napisz komentarz
No photo
No photo~SimonKSGUżytkownik anonimowy
~SimonKSG :
No photo~SimonKSGUżytkownik anonimowy
Też uważam, że:

1. tytuł na głównej - słaby, ale to tylko nakręcanie klikalności, robią tak wszystkie nawet te nieco bardziej poważne portale, takie czasy, szkoda, że Sport daje się w to wkręcać

2. artykuł przez długi czas jako jedynka w zakładce Górnik Zabrze - to już głupota dziennikarzy i redakcji sport-u, bo nie wierzę, że ktoś rozsądnie myślący zrobiłby coś takiego (tego już te mądre i mniej mądre portale nie robią). No chyba, że mechanizm podziału artykułów jest tak głupi, że łapie wszystko, co ma w nazwie "Górnik", ale to już gratulacje dla programistów i tego kto stworzył ten portal.
13 sty 14:35 | ocena:100%
Liczba głosów:10
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~EwaldUżytkownik anonimowy
~Ewald :
No photo~EwaldUżytkownik anonimowy
Górnik jest z Zabrza, GKS z Katowic, Ruch z Chorzowa, Legia z Warszawy itd. Inne kluby jeśli chcą żeby w stosunku do nich stosować skrócone nazwy musza osiągnąć przynajmniej tyle samo... dziwie się ze poważny tytuł stosuje takie zabiegi...
13 sty 16:42 | ocena:90%
Liczba głosów:10
90%
10%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~czytelnikUżytkownik anonimowy
~czytelnik :
No photo~czytelnikUżytkownik anonimowy
co to za tytuł - Górnik chce Goncerza" w śląskiej gazecie?? Każdy ma zaraz na myśli Zabrze i na koniec dowiaduje się, że Łęczna! Idiotyzm!!!
13 sty 11:05 | ocena:95%
Liczba głosów:21
95%
5%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii