Spokój cechuje mistrza

Działacze GKS nie wyganiają mnie do juniorów, nie każą samotnie trenować, ale usłyszałem, że jeśli będę chciał odejść z klubu i będę coś miał, to nie będę mi czynić żadnych problemów - mówi Dawid Plizga.

GKS Katowice - Stomil Olsztyn
 /  fot. Rafal Rusek  /  źródło: Pressfocus

Dawid Plizga najprawdopodobniej dokończy sezon w barwach GKS-u Katowice, a więc klubu, którego jest wychowankiem, jednakże... nie jest to wiadomość przekazywana ze stuprocentową pewnością. Wszak do zamknięcia okienka transferowego pozostało jeszcze trochę czasu, kilku pierwszoligowców jest poważnie zainteresowanych 32-letnim pomocnikiem, a i działacze dali mu zielone światło w kwestii ewentualnej zmiany pracodawcy.

 

Nie ma pośpiechu
- Z zewnątrz słyszałem różne interpretacje mojej sytuacji w klubie, a wygląda to tak, że działacze nie wyganiają mnie do juniorów, nie każą samotnie trenować, ale usłyszałem od nich, że jeśli będę chciał odejść z klubu i będę coś miał, to nie będę mi czynić żadnych problemów. Nie będzie przeszkód w opuszczeniu Bukowej – przekazuje nam Dawid Plizga dodając. Na razie nie mam propozycji, która by mnie zainteresowała, więc pewnie zostanę w Katowicach. Okienko jest nadal otwarte, zatem nie ma pośpiechu.

 

Wychowanek?
Plizga w ekstraklasie rozegrał 223 mecze/37 bramek w ekipach Zagłębia Lubin, Jagiellonii Białystok, Górnika Zabrze, Termaliki Bruk-Bet Nieciecza, ale debiutował w najwyższej klasie rozgrywkowej w „GieKSie” jako 19-latek dokładnie 3 maja 2004 roku w zremisowanym 0:0 spotkaniu z Górnikiem Polkowice. Z GieKSą też spadł z ekstraklasy, a dziś paradoksalnie jako uczeń Jana Furtoka w juniorach nie ma z tego tytułu żadnych „profitów”. - Wychowanek? Kiedyś to byli w cenie... No właśnie... i tyle na ten temat – uśmiecha się Plizga. - Dużo się nauczyłem od wtedy trenera Furtoka. To był bardzo dobry rocznik, bo oprócz mnie także Grzegorza Goncerz, Łukasz Wijas, Damian Mielnik pokopali piłkę na dobrym poziomie. Szkoda, że spadliśmy wtedy z ligi, ale niewiele wtedy od nas młodych zależało.

 

Nie jest pierwszym wyborem
Plizga grał w sparingach, strzelał bramki i, jak sam przyznaje, jest dobrze przygotowany do sezonu. Miejsca w podstawowej jedenastce GKS-u jednak miał nie będzie. - Jestem dobrze przygotowany wydolnościowo, bo ciężko pracowałem. Pozostaje doszlifować kilka rzeczy, a jak nogi „puszczą”, to będzie OK – przyznaje Plizga. - Trener Jacek Paszulewicz uświadomił mnie jednak, że nie jestem jego pierwszym wyborem. Na pewno nie będę grał. No cóż – spokój cechuje mistrza. Jestem zbyt doświadczonym piłkarzem, by się w takiej sytuacji poddawał. Od wielu trenerów słyszałem podobną opinię, a potem wszystko się zmieniało jak w kalejdoskopie. Sezon zwykle zaczyna skład A, a kończy zupełnie inna ekipa. Teraz też tak będzie, mam nadzieję, że w końcu wywalczę sobie miejsce na boisku.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~RobsonUżytkownik anonimowy
~Robson :
No photo~RobsonUżytkownik anonimowy
Dawid dla nas GieKSiarzy Ty jesteś podstawowym wyborem do jedynastki po sparingach zwłaszcza w Turcji. Jeśli ktoś chce grać zamiast wychowanka to powinien być od niego dwa razy lepszy a ja nie widzę nikogo kto byłby lepszy od Dawida. Paszulewicz jesteś marnym trenerem bo motywacja to podstawa a to co robisz mówiąc do piłkarza że nie będzie grał itd,, to brak profesjonalizmu. I pewnie szybko się o tym przekonamy dla mnie trener jest skreślony choć jeszcze nie zagrał meczu w lidze.
9 mar 02:30 | ocena:100%
Liczba głosów:1
0%
100%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~jurandUżytkownik anonimowy
~jurand :
No photo~jurandUżytkownik anonimowy
Chyba nie o Grzegorza Goncerza tylko o Grzegorza Górskiego chodziło
1 mar 20:06
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii