Będzie ciąg dalszy kar dla GieKSy? Wszystko w rękach wojewody

W miniony czwartek Komisja Dyscyplinarna PZPN-u podjęła decyzję o karach dla GKS-u Katowice za zachowanie jego fanów podczas derbowego starcia z Ruchem.

GKS Katowice - Ruch Chorzow
 fot. Lukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

Katowicki klub - przypomnijmy - musi zapłacić 8 tys. zł. Ponadto nałożono na niego półroczny zakaz wyjazdów zorganizowanych grup kibiców, przy czym po upływie połowy kary można składać wniosek o zawieszenie jej wykonania. Oznacza to, że na pewno fanów z Bukowej nie będzie na tegorocznych meczach w Łęcznej i Siedlcach.


Niewykluczone natomiast, że „racowisko” podczas spotkania z chorzowianami - w efekcie zadymienia stadionu zostało ono przerwane przez arbitra na pięć minut - będzie podstawą do zamknięcia (przynajmniej części) trybun przy Bukowej. Decyzję w tej sprawie - na wniosek policji - podjąć może wojewoda śląski. Jarosław Wieczorek dość konsekwentnie korzysta z podobnych uprawnień, zakazując na przykład rozgrywania większości meczów derbowych w I lidze z udziałem sympatyków drużyny gości.

 

Komentarze (5)

Napisz komentarz
No photo
No photo~JedrusUżytkownik anonimowy
~Jedrus :
No photo~JedrusUżytkownik anonimowy
Bo to pierwszy raz nawet małpa by się nauczyła, ze jak będzie niegrzeczna to banan będzie zabrany.... czasy zadym minęły z latami 90 nikt już nie chce na stadionach burd. I takie kluby poprostu wykańcza się dotkliwymikarami finansowymi
30 paź 17 10:48 | ocena:67%
Liczba głosów:6
67%
33%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~gonzoUżytkownik anonimowy
~gonzo :
No photo~gonzoUżytkownik anonimowy
To jest paranoja żeby zamykać część Blaszoka,przecież nic się nie stało,tak jest każdych stadionach.A dlaczego kibice Rakowa i Raków nie dostał konkretnej kary za wyrywanie krzesełek na stadionie Ruchu?To jest sprawiedliwe.
30 paź 17 09:25 | ocena:59%
Liczba głosów:22
59%
41%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Eda67Użytkownik anonimowy
~Eda67
No photo~Eda67Użytkownik anonimowy
do ~Ul. Tadeusza Kościuszki :
No photo~Ul. Tadeusza Kościuszki Użytkownik anonimowy
30 paź 17 09:18 użytkownik ~Ul. Tadeusza Kościuszki napisał
Comment removed due to violation of forum rules.
Tak tak. I przekazać środki na szczytny cel czyli zaległości i długi Ruchu Chorzów którego sympatyk napisał te wypociny.
30 paź 17 10:22 | ocena:70%
Liczba głosów:20
70%
30%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii