Opaska dodała Fidziukiewiczowi skrzydeł

Gdy tylko Michał Fidziukiewicz został kapitanem Zagłębia Sosnowiec, w nowej roli poczuł się znakomicie. W poprzednich dwóch meczach strzelił dwa gole.

Gornik Zabrze - Zaglebie Sosnowiec
 fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

Wobec nieprzyjemnych wydarzeń z poprzedniego tygodnia (pożegnanie Sebastiana Dudka i Krzysztofa Markowskiego w trybie nagłym) w szatni Zagłębia odbyły się wybory kapitana i nowej rady drużyny. Sztab szkoleniowy pozostawił tę kwestię do rozstrzygnięcia zawodnikom, ale wcześniej wysunął trzy kandydatury na piłkarza, który zakładać miał kapitańską opaskę.


W wyniku głosowania radę zespołu tworzy obecnie pięciu piłkarzy. W tym gronie znaleźli się Michał Fidziukiewicz, Tomasz Nowak, Wojciech Łuczak, Łukasz Matusiak i Robert Bartczak. Jak mogliśmy się przekonać podczas dwóch ostatnich spotkań, ten pierwszy został jednocześnie nowym kapitanem zespołu. Dwaj kolejni to jego zastępcy.


Jak na razie opaska okazuje się dla „Fidela” niezawodnym talizmanem. W obu meczach w nowej roli, w Kluczborku i Zabrzu, 26-letni zawodnik wpisywał się na listę strzelców, a Zagłębie zgarniało komplet punktów. Czy podobnie będzie w sobotni wieczór? Dla sosnowiczan oznaczałoby to trzeci triumf z kolei. W najlepszym okresie bieżących rozgrywek potrafili zwyciężyć cztery razy z rzędu. Na przełomie sierpnia i września, jeszcze pod trenerską wodzą Jacka Magiery, pokonali Górnika Zabrze (2:1), Znicza Pruszków (4:1), MKS Kluczbork (4:0) i… Podbeskidzie Bielsko-Biała (5:4).

Z tej samej kategorii