Fabisiak wciąż myśli nad propozycją Zagłębia

Wojciech Fabisiak
 fot. Michał Chwieduk  /  źródło: newspix.pl

Piłkarze z Kresowej mają jeszcze niemal tydzień wolnego, a tymczasem we wtorek w Sosnowcu miał pojawić się trener Dariusz Banasik. Pod jego wodzą trzecia obecnie drużyna tabeli przystąpi do rozgrywek rundy wiosennej.

Szkoleniowiec przygotowania do tej części sezonu rozpoczął już pod koniec starego roku. Bawił wówczas w siedzibie Zagłębia przez kilka dni, szkicując kadrowy pomysł na zespół wraz z dyrektorem sportowym klubu, Robertem Stankiem. Przy okazji znalazł mieszkanie. W nowym mieście nie będzie czuł się obco, bowiem właśnie tutaj od jakiegoś czasu mieszka jego brat.
Po fiasku pertraktacji ze Zbigniewem Małkowskim zdecydowano ostatecznie, że do drużyny nie dołączy tej zimy kolejny bramkarz. O miejsce między słupkami nadal rywalizować będą Jakub Szumski (jesienią cieszący się w zasadzie pozycją suwerena) i Wojciech Fabisiak. Numerem trzecim pozostanie Adrian Czaplak.
Jeszcze w listopadzie szefowie Zagłębia zaproponowali Fabisiakowi prolongatę wygasającego latem tego roku kontraktu. Nowa umowa obowiązywałaby przez dwa sezony i zawierałaby opcję jej przedłużenia o kolejny rok. Zawodnik do tej pory nie ustosunkował się do tej propozycji. Prawdopodobnie czeka na rozwój zdarzeń. Gdyby sosnowiczanie zaangażowali kolejnego golkipera, „Fabi” – z końcem tego miesiąca obchodzący 22. urodziny - prawdopodobnie szukałby możliwości regularnej gry w innym zespole. Przynajmniej czasowo. W obecnej sytuacji należy się spodziewać, że podpisze nowy kontrakt. Nie musi się spieszyć. Klub nie wywiera na nim presji czasowej.

 

Z tej samej kategorii