Dalibor Pleva piłkarzem GKS-u Katowice

Znany z występów w Termalice 33-letni słowacki obrońca do końca tego sezonu będzie reprezentował barwy drużyny z Bukowej.

Bruk Bet Termalica Nieciecza - Jagiellonia Bialystok
 fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

Pleva swoją piłkarską karierę rozpoczynał w FK Ozeta Dukla Trencin. Grał także w MFK Dubnica oraz Dukli Bańska Bystrzyca. Przez ostatnie sześć lat Słowak występował w Bruk-Bet Termalice Nieciecza. Łącznie w ekstraklasie rozegrał 48 spotkań i strzelił jednego gola (ostatnia kampania to 21 występów). Teraz o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej powalczy z GKS-em Katowice. 33-letni obrońca podpisał umowę, która będzie obowiązywała do końca tego sezonu.

 

- Po odejściu Łukasza Pielorza brakowało nam uniwersalnego zawodnika, który może zagrać na kilku pozycjach. Ściągniecie Dalibora Plevy ma zapełnić tę lukę. Dalibor może grać na bokach obrony, jak również na pozycji defensywnego pomocnika i na stoperze. Jest ogranym, doświadczonym graczem, który zna smak polskiej ligi. Liczę, że wniesie więcej spokoju i pomoże uporządkować grę - uważa trener GieKSy, Piotr Mandrysz, który miał okazję trenować Plevę w Termalice.

Z tej samej kategorii