Dziś decyzja w sprawie licencji Ruchu. Będzie I liga?

Dziś Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN ma ogłosić decyzję dotyczącą licencji dla Ruchu Chorzów na grę w I lidze. Klub wystąpi na zapleczu ekstraklasy, jeśli spełni kilka warunków.

Ruch Chorzów
 fot. Łukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

Decyzja dotycząca licencji dla Ruchu na grę w I lidze była już dwukrotnie przekładana. Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN dziś ma ją w końcu ogłosić. W poprzednim tygodniu KL odroczyła postanowienie w sprawie przyznania klubowi prawa do gry na zapleczu ekstraklasy do 20 czerwca. We wtorek jednak również nie wydano werdyktu. Przedstawiciele PZPN-u dali działaczom kilka kolejnych dni na załatwienie ugód z piłkarzami dotyczących dwóch premii za awans do grupy mistrzowskiej w sezonie 2015/16. Było to spowodowane tym, że większość zawodników była na urlopach i działacze nie mogli z nimi porozmawiać.

 

Ruch otrzyma dziś licencję, jeśli spełni cztery warunki KL. Poza zawarciem porozumień z zawodnikami, będzie musiał zapłacić piłkarzom dwie wcześniejsze premie w wysokości około 500 tysięcy złotych, uregulować raty transferowe wobec FC Nurnberg za transfer Mariusza Stępińskiego, spłacić zaległość lub dojść do porozumienia w sprawie długu wobec Dariusza Gęsiora, byłego trenera-koordynatora oraz przedstawić dokumenty potwierdzające dodatkowe wpłaty na rzecz klubu, co związane jest z prognozą finansową.

Komentarze (29)

Napisz komentarz
No photo
No photo~KokonUżytkownik anonimowy
~Kokon :
No photo~KokonUżytkownik anonimowy
Jeżeli dostaną to będzie farsa i jakiś śmieszny żart na pół Europy! Z takim funkcjonowaniem, zapleczem,brakiem płynności finansowej, długami i niwyplacalnoscią od wielu sezonów dawno nie spełniają żadnych warunków licencji ale jak zwykle układy i ukladziki znajomości itd bo to przecież wIELKI Ruch robiły i robią swoje! Gdyby to tyczyło się Niecieczy, Podbeskidzia czy innej Odry Wodzisław to 4 liga była by już 5 sezonów temu...
23 cze 17 09:47 | ocena:69%
Liczba głosów:13
69%
31%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~B1Użytkownik anonimowy
~B1 :
No photo~B1Użytkownik anonimowy
Licencja będzie pewnie po to żeby ludzie którym Ruch wisi kasę dostali swoje.
Z tym składem nie widzę żadnych szans na walkę w pierwszej lidze. W zeszłym sezonie Stomil czy Tychy skończyły nisko a miały dobre składy a niedawno jakaś tam Bytovia rozgromiła Radomiaka w walce o awans.
23 cze 17 10:30 | ocena:88%
Liczba głosów:8
88%
13%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Stasiek z byromiaUżytkownik anonimowy
~Stasiek z byromia :
No photo~Stasiek z byromiaUżytkownik anonimowy
Jesli dostana licencje to bedzie smiech na sali wreszcie co takiego ma ruch czego nie maja inne kluny ktore nie dostawaly kicencji. Parodia rudy boniek kase juz bierze
23 cze 17 12:36 | ocena:100%
Liczba głosów:6
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii