„Miki” odbuduje się w Opolu?

Napastnik Mikołaj Lebedyński z Wisły Płock może tuż przed startem wiosny zasilić któregoś z pierwszoligowców.

Wisla Plock - Legia Warszawa
 fot. Adam Starszyński  /  źródło: Pressfocus

Odra Opole i Drutex-Bytovia zabiegają o wypożyczenie Mikołaja Lebedyńskiego z Wisły Płock. Taką informację opublikował znany twitterowy użytkownik jankex89, mający świetne rozeznanie na polskim rynku transferowym. Kontrakt 27-letniego napastnika z „Nafciarzami” wygasa z końcem czerwca, a przed rozpoczęciem okresu przygotowawczego otrzymał wolną rękę na zmianę pracodawcy i do wiosny przygotowuje się z IV-ligowymi rezerwami

 

W innej roli

- Jakieś zapytania się pojawiły, ale na konkrety za wcześnie. Muszę najpierw dogadać warunki z Wisłą. Sprawy są w toku. Czasu nie jest co prawda za wiele, bo do końca lutego został już tylko tydzień, ale półtora roku temu na wypożyczenie do Katowic odchodziłem w ostatnim dniu okienka transferowego, dlatego mam to przerobione. Zobaczymy. Muszę podjąć najlepszą dla siebie decyzję. Pójdę tam, gdzie będę miał największe szanse na regularną grę, bo to dla mnie teraz najważniejsze – mówi nam Lebedyński, który w tym sezonie zaliczył cztery występy w ekstraklasie. Ten ostatni – 20 sierpnia w meczu z Legią Warszawa (0:1). Zaczął go w wyjściowym składzie, ale po pierwszej połowie na boisko już nie wrócił. Ani tamtego dnia, ani przez całą jesień.

 

- Wtedy z pewnością nie sądziłem, że będzie to mój ostatni występ. Dostałem od trenera Brzęczka kilka szans, tyle że nie można zapominać, że nie na swojej pozycji. W Katowicach czy w Płocku trener Brzęczek wystawiał mnie jako ofensywnego pomocnika. Nie czułem się tam za dobrze. Nie jestem osobą, która chodzi i marudzi, więc skoro tak trener decydował, to starałem się dawać z siebie wszystko. Wychodziło jednak różnie. Całe życie grałem na „dziewiątce”, do teraz jestem postrzegany jako napastnik, a ostatnio zdobytych bramek – również wskutek innej roli na boisku – brakowało. Chciałem być fair wobec trenera i drużyny, dlatego niezależnie od wszystkiego pracowałem na maksa, ale koniec końców te statystyki potem uderzają we mnie. I kłopot – w cudzysłowie – mam ja. Tak to niestety wygląda, taki jest sport. Teraz trzeba pracować, by się odbudować. Nie jest to przyjemny moment dla mnie, ale nic nie poradzę. Muszę sobie dać z tym radę – opowiada 27-latek, który w CV ma występy nie tylko w Polsce, ale też najwyższych klasach rozgrywkowych Holandii czy Szwecji.

 

Musiał się wyleczyć

Pytamy, czy po prostu przyjął do wiadomości i pogodził się z faktem, że przegrał rywalizację z innymi napastnikami, na czele z Jose Kante. – Póki jestem zawodnikiem Wisły, nie będę się na ten temat wypowiadał, mówił o decyzjach i metodach. Obiektywnie powiem, gdy skończy się umowa. I… myślę, że nie tylko ja – odpowiada Lebedyński, jasno dając też do zrozumienia, że na cztery miesiące przed wygaśnięciem kontraktu nie będzie na siłę odchodził do pierwszej ligi.

 

- Czy odejdę z Wisły zimą? Wiele zależy od podejścia klubu. Nie ukrywam, że oferty, które mam, nie są z gatunku „nie do odrzucenia”. Szukamy konsensusu, by się dogadać. Nie wykluczam żadnej opcji. Oczywiście, jak każdy zawodnik, chciałbym grać, natomiast są też inne aspekty, o których nie można zapominać – przyznaje rosły napastnik.

 

Okres przygotowawczy spędza w IV-ligowych rezerwach. – Nasza druga drużyna jest fajnie zorganizowana. Treningi są ciekawe, warunki – dobre, bo ćwiczymy na nowej sztucznej murawie. Wystąpiłem w trzech sparingach. Nie ma na co narzekać. Ważne, że zdrowie dopisuje. Od połowy października nie byłem zdolny do gry. Przeszedłem artroskopię stawu skokowego, z powodu wyłamanej kości i zerwanego więzadła. To stało się na jednym z treningów. Do końca roku się leczyłem, ale zimowe przygotowania rozpocząłem normalnie z rezerwami. Klub chyba nawet nie podawał tej informacji, wiedząc, że jestem na wylocie. Teraz czekam, co życie przyniesie. Nic więcej nie mogę zrobić poza treningiem, czekaniem na propozycje, by znaleźć jak najsensowniejsze rozwiązanie – zaznacza Mikołaj Lebedyński.

 

Zastępstwo dla „Skrzypy”

Odra Opole szuka napastnika, który w razie czego byłby w stanie zastąpić Szymona Skrzypczaka, będącego dziś pewniakiem do gry w pierwszym składzie. Jesienią trener Mirosław Smyła nie był zadowolony z Pawła Wojciechowskiego, który po rundzie przeniósł się do Ruchu Chorzów. W roli „dziewiątki” próbowani byli też Marek Gancarczyk czy – podczas zimowych sparingów – młodzieżowiec Bartłomiej Maćczak. To jednak nominalni skrzydłowi i żaden z nich nie gwarantuje takiej jakości, co „Skrzypa”. W weekendowym sparingu z Rekordem Bielsko-Biała w opolskim zespole testowany był Litwin Rokas Krusnauskas. Choć strzelił nawet III-ligowcowi gola, podziękowano mu za usługi. - Szukamy napastnika, który pomoże Odrze w zdobywaniu punktów; po którym gołym okiem będzie widać jakość. Potrzebujemy wzmocnienia, a nie uzupełnienia – tłumaczył trener Smyła.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~HahaUżytkownik anonimowy
~Haha :
No photo~HahaUżytkownik anonimowy
Smyla czy Wojcik chce ? Hahaha smyla sobie moze poprosic by popracowac tydzien dluzej
21 lut 22:05 | ocena:100%
Liczba głosów:3
0%
100%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii