W Częstochowie marzą o dywanie. Papszun narzeka na murawę

Wczoraj pisaliśmy o tylko jednym domowym zwycięstwie zespołu spod Jasnej Góry. Być może powodem tego, że beniaminek gorzej punktuje u siebie, jest zły stan murawy na stadionie w Częstochowie.

Rakow Czestochowa - GKS Tychy
 fot. Łukasz Sobala  /  źródło: Pressfocus

* Na fatalną płytę przy Limanowskiego zwracał ostatnio uwagę szkoleniowiec Rakowa. – Chyba każdy w tej lidze już wie, że gramy ogólnie dobrze, a bardzo dobrze na wyjazdach. Chyba napiszemy petycję do PZPN-u, abyśmy wszystkie mecze w roli gospodarza rozgrywali na wyjazdach. Może wtedy gospodarze naszego obiektu umożliwią nam warunki do grania w piłkę, wówczas mecze w Częstochowie będą na wyższym poziomie. Myślę, że do najbliższej soboty ten stan jeszcze się poprawi, abyśmy mogli zagrać na równie wysokim poziomie z Górnikiem Łęczna i to spotkanie też wygrać – stwierdził po ostatnim zwycięstwie w Grudziądzu Marek Papszun.

 

* Oba kluby w historii grały ze sobą raz i częstochowianie mogą mieć tylko... fatalne wspomnienia. 17 lipca 1999 roku na inaugurację sezonu Górnik pokonał Raków 1:0 po bramce strzelonej przez Sławomira Nazaruka. W rewanżu 5 marca 2000 roku w pierwszym wiosennym spotkaniu zielono-czarni zaaplikowali rywalom aż 5 bramek. Na koniec sezonu 1999/00 Raków opuścił szeregi drugoligowców, a Górnicy trzeci sezon z rzędu byli o krok od awansu do I ligi.

 

* Aby w najbliższą sobotę zgromadzić na stadionie w Częstochowie jak najwięcej kibiców, klub przygotował szereg atrakcji. Na najmłodszych fanów czekać będą animatorki, które wszystkim chętnym dzieciom będą malowały twarze. Będzie również dostępne stoisko, na którym młodzi kibice będą mogli z nadmuchiwanych baloników tworzyć rozmaite kształty. W sobotę klub rozszerza ofertę gastronomiczną. W strefie z jedzeniem będzie można skosztować między innymi: dań z grilla i pizzy. W menu znajdą się również hamburgery z profesjonalnego Food Trucka, hot dogi oraz popcorn. Dla amatorów słodkości będzie stoisko z watą cukrową i kołaczami.

 

Z tej samej kategorii