Artur Derbin: Przyjdzie czas, że tu wrócę!

Sobotnie spotkanie Zagłębia z Chojniczanką z niezwykłą uwagą obserwować będzie 40-letni szkoleniowiec, który prowadził ostatnio klub z Chojnic, a wcześniej szkolił Zagłębie (jest jego wychowankiem).

Zaglebie Sosnowiec - Lech Poznan
 fot. Paweł Berek  /  źródło: Pressfocus

Jerzy MUCHA: Została zadra w sercu po zwolnieniu w Chojnicach,?
Artur DERBIN: - Nie ma żadnej zadry w sercu, miło wspominam czas spędzony w Chojnicach. Miałem tam „kontrakt zadaniowy”, który wiązał się z awansem. Zadanie postawione przede mną nie zostało wykonane, więc trudno się dziwić, że klub rozstał się ze mną. A stało się to, zanim drużyna zaczęła fajnie funkcjonować.

 

Na pewno nie zostawił pan po sobie spalonej ziemi…
Artur DERBIN: - Ale pozostał smutek i żal, że nie ziściły się nasze marzenia. Jestem jednak zbudowany tym, co zastałem w Chojnicach. Widząc, jak ten klub się rozwija, jak stara się i pracuje zarząd oraz jak ma oddanych kibiców, można ze spokojem patrzeć w przyszłość. Chojniczanka jest w stanie osiągnąć wiele i wierzę, że sprawi jeszcze swoim sympatykom sporo radości.

 

Przeważają miłe wspomnienia czy też pozostał niedosyt, a może rozczarowanie?
Artur DERBIN: - Mogę być zadowolony z tego, co osiągnąłem w Chojnicach. Cały stadion po ostatnim meczu z Chrobrym skandował moje nazwisko, mimo że nie wygraliśmy. Od 0:2 doszliśmy na 2:2, ale to awansu nam nie dawało. Górnik wygrał sześć ostatnich meczów i nawet zwycięstwo z Chrobrym nas nie promowało. Pozostały ciekawe wspomnienia i fajni ludzie, których poznałem w Chojnicach.

 

Może pan powiedzieć, że zna dobrze oba zespoły. Ogląda je pan bardzo często. Kto jest pana faworytem?
Artur DERBIN: - Oglądałem z trybun spotkanie Chojniczanki w Katowicach, natomiast Zagłębie Dariusza Dudka pierwszy raz widziałem w meczu z GieKSą. Wcześniej oglądałem zespół, który prowadził Dariusz Banasik. Obydwie drużyny mają z pewnością potencjał ofensywny, więc zapowiada się ciekawe spotkanie. Sam jestem ciekaw, jak to wszystko rozegra się na boisku.

 

Nie mówi pan o faworycie, to w takim razie proszę ocenić obie drużyny, jeśli chodzi o sposób prowadzenia gry.
Artur DERBIN: - Jak już mówiłem, spotkają się dwie ekipy o podobnym potencjale sportowym, więc końcowy wynik to spora niewiadoma. Chojniczanka przeszła rewolucję w składzie, natomiast Zagłębie… ultrarewolucję. W Chojnicach wymieniono 5-6 zawodników w kadrze, w Sosnowcu - kilkunastu graczy. Zobaczymy, który sposób budowania drużyny się sprawdzi.

 

Po zwolnieniu Dariusza Banasika, kibice Zagłębia plotkowali, że na ławkę trenerską może wrócić Artur Derbin. Co pan na to?
Artur DERBIN: - Cieszę się, że kibice o mnie pamiętają. Przyjdzie taki czas, że tu wrócę… Aktualnie uczę się, dbam o rozwój zawodowy. Jestem w Szkole PZPN, piszę pracę dyplomową. Po prostu dokształcam się i czekam na oferty.

 

Dla kogo w sobotę będzie biło pańskie serce?
Artur DERBIN: - Moje serce zawsze biło dla Zagłębiać. Ale będę też zerkał z ciekawością na Chojniczankę. To ciekawy zespół z ambicjami, więc czeka nas atrakcyjne widowisko.

 

Komentarze (4)

Napisz komentarz
No photo
No photo~OliUżytkownik anonimowy
~Oli :
No photo~OliUżytkownik anonimowy
Od Artura Derbina wara! Człowiek Zagłębia i każdy kibic będzie pamiętał to co zrobił dla klubu. Awans i ultraofensywny styl gry Zagłębia każdy pamięta, aż człowiek nie mógł się doczekać meczów. Artur kiedyś wróci silniejszy do domu, do Zagłębia.
18 wrz 09:08 | ocena:100%
Liczba głosów:3
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~RadekUżytkownik anonimowy
~Radek :
No photo~RadekUżytkownik anonimowy
Panie Arturze gratulacje,za styl i pracę włożoną w budowanie zespołu Chojniczanki.Trafił pan na zły moment przegrana z Górnikiem 6-0,proszę spojrzeć jest on liderem Ekstraklasy.Podziwiam pana za zapał i warsztat trenerski,jestem pana cichym fanem.Bardzo chętnie zobaczył bym nie tylko ja,ale i wielu innych w roli trenera w Ekstraklasie.Miło pozdrawiam!
29 wrz 10:27
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~ZSUżytkownik anonimowy
~ZS :
No photo~ZSUżytkownik anonimowy
UUU jakiś znafca przez f zabłysnął ......
17 wrz 15:41 | ocena:75%
Liczba głosów:4
25%
75%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii