Prokić: Nie możemy pojechać na luzie do Siedlec

GKS Katowice - GKS Tychy

Andreja Prokić potwierdził wysoką dyspozycję strzelecką zdobywając bramkę w wygranych 3:0 Derbach Śląska.

Andreja Prokić, pomocnik GKS Katowice: - Bardzo dobrze, że w końcu zacząłem regularnie trafiać do siatki. W rundzie jesiennej tego nie było. Bardzo się cieszę, że przyszła skuteczność. Decyzja trenera, żeby przesunąć mnie na pozycję napastnika z pewnością mi pomogła.

W pierwszej połowie zagraliśmy trójką w defensywie, ale w drugiej połowie trener dokonał zmiany i graliśmy już tak jak dotychczas, czyli czterema obrońcami. Nie skupialiśmy się najbardziej na tym, żeby specjalnie zatrzymać kogoś konkretnego i kto gra u przeciwnika. Staraliśmy się grać swoje w ofensywie do przodu i ta taktyka przyniosła efekt, którego oczekiwaliśmy.

Choć zdobyliśmy trzy bramki i nie straciliśmy ani jednej, nie możemy pojechać na luzie do Siedlec. Nie należy być zbyt pewnym wygranej. Po sobotnich derbach na pewno jest pokora i nie będzie tak, że każdy mecz będziemy wygrywali teraz gładko. Każde zwycięstwo trzeba wyszarpać.